Karamercan: ”Ülkemiz, dünya arenasında her alanda hiç bu kadar önemli yerlere gelmemişti"

Karamercan: ”Ülkemiz, dünya arenasında her alanda hiç bu kadar önemli yerlere gelmemişti"

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB ) Başkanı Ali Osman Karamercan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Afrika gezisinin yankıları,...

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB ) Başkanı Ali Osman Karamercan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Afrika gezisinin yankıları, ekonomik büyüme, Kudüs toplantıları ve kararlarıyla birlikte gündemi değerlendirerek, "Ülkemiz, dünya arenasında her alanda hiç bu kadar önemli yerlere gelmemişti" dedi.

Başkan Karamercan yaptığı açıklamada, "Sudan, Çad ve Tunus gezilerinde Cumhurbaşkanımıza gösterilen sevginin coşkuya dönüşmesi, ülkemizin dünya üzerinde geldiği gücü, samimiyeti ve kardeşliği göstermiştir. Büyüyen ekonomimiz, İslam ülkeleriyle İstanbul'da verilen fotoğraf en fazla İsrail'i, ABD'yi ve içimizdeki bazı muhalif eski ve yeni siyasileri rahatsız etmesinin ötesinde 80 milyonun hatta nüfusu 1.7 milyarı bulan İslam ülkelerinin gururu olmuştur" diye konuştu.

Karamercan, Türkiye ekonomisinin dünya klasmanında önemli bir büyüme gösterdiğini, son çeyrekte de aynı büyüme görüleceğini belirterek , "Elbette ki esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin sorunları var, bu sorunlarda önümüzdeki yıl ve yıllarda hal yoluna konulacak. Başbakanı, İlgili bakanlıkları ve hatta Cumhurbaşkanımızı esnafın sorunları ve çözümleri başlığı adı altında hazırladığımız raporlarla bilgilendiriyoruz. Yeni yılda esnafımızla ilgili daha iyi düzeyde çalışma yapılacağını umuyor ve bekliyorum. Büyük fotoğrafa baktığımızda ülkemiz son yılların en büyük büyüme ve gelişmesini göstermekle kalmamış, gönül coğrafyamızda göğüs kabartan gelişmelere de şahit olmuştur. Bu vesile ile yeni yılımızın başta esnafımız, odalarımız, tüccar ve sanayicimizin, kısacası 80 milyon halkımızın göğsünün daha da kabaracağı bir yıl olmasını diliyor, bu gelişimde esnafımızın her zaman sorumluluk ve görev bilincinde olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.