Karatay'daki öğrenciler çok şanslı!

Karatay'daki öğrenciler çok şanslı!

2010–2011 eğitim ve öğretim yılının bu hafta ana sınıfı öğrencileri için start almasıyla birlikte, diğer ilk ve orta dereceli okullar için de 20 Eylül tarihinden itibaren yeni eğitim ve öğretim yılı başlamış olacak.

 Karatay Belediyesi bu yılda eğitime destek kampanyası çerçevesinde, ilçe genelindeki okullarda yaptığı alt yapı, asfalt ve çevre düzenleme çalışmaları ile 2010 – 2011 eğitim ve öğretim yılına titizlikle hazırlanıyor.

Nuran İlhan Keskin İlköğretim Okulu’nda yapılan altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Çatalhüyük Mahallesi’nde yapımı bu sene tamamlanan ve yeni eğitim ve öğretim yılında 20 Eylül tarihinde hizmete açılacak olan Nuran İlhan Keskin İlköğretim Okulu’nun; ihata duvarlarının yapıldığını, yaklaşık bin 500 metrekare beton asfaltının döküldüğünü hatta yeni açılacak bir okul olmasına rağmen okula giden bağlantı yollarının 12.000 metrekarelik alanının da soğuk kaplama ile kaplanmış durumda olduğunu söyledi. Nuran İlhan Keskin İlköğretim Okulu’ndaki  çalışmaların sadece asfaltlamadan ibaret olmadığını da ifade eden Başkan Hançerli; yeşil alan çalışmasını da gerçekleştirerek okul bahçesi içerisinde toplam 100 adet ağaç dikildiğini belirtti. Başkan Hançerli; yalnız bu okulda değil Karatay ilçe sınırlarındaki bütün okullarda fiziki manada, Belediye olarak yapılabilecek işlerin tamamının yapıldığını, okul bahçelerine kamelya yapılması çalışmaları ile büyük okullarda da çöp konterynırlarının yer altına alınmasıyla hijyenik ortamlar ve nezih mekanlar oluşturduklarını ifade etti. Başkan Hançerli; ilçe sınırlarında bulunan okulların eksiklerinin giderilmesi ve daha rahat bir ortama kavuşturulması için bugün olduğu gibi bundan sonra da Karatay ilçesindeki eğitim kalitesinin en üst seviyeye çıkarılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile diyalog içerisinde olmayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz yıl Konya’da bir ilke imza atarak 10 okula 10 tane kütüphane kazandıklarını kaydeden Başkan Hançerli; 2010–2011 eğitim ve öğretim yılında da yine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tespit edeceği 10 okula daha kütüphane açacaklarının müjdesini verdi.

Başkan Hançerli son olarak yeni eğitim ve öğretim yılının Karatay’a, öğrenci ve öğretmenlere ve tüm milli eğitim camiasına bilgiler ve hayırlar getirmesi dileklerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.