Karatay’daki Öğrenciler vitamin kullanacak

Karatay’daki Öğrenciler vitamin kullanacak

Karatay Belediyesi ilçedeki ilk ve orta öğretim okullarında eğitim gören öğrencilere 1000 adet “TTNET Vitamin Eğitim Paketi” hediye etti.

         Karatay Kocatepe İ.Ö.Okulu’nda bilgisayar laboratuarında düzenlenen TTNET eğitim programı hakkındaki bilgilendirme toplantısına katılan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun’a okullara dağıtılması için 1000 adet TTNET Vitamin Eğitim Paketi hediye etti.

 

Okul Müdür ve öğretmenlerinin katıldığı toplantıda konuşan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ilçede yaptırılan okullarla ilgili bilgi vererek “Eğitim alanında belediyemiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, hayırsever vatandaşlarımız, herkes el ele vererek birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyor. Karatay’da özellikle eğitim denildiğinde akan sular duruyor. Bu anlamda eğitime destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Karatay Belediyesi olarak biz de eğitim için her türlü desteği sunmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim görmeleri ve onların başarılarını artırmaları için her türlü desteği veriyoruz. Onları daha çok ders çalışmaya teşvik etmeyi amaçlıyor, öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmelerini istiyoruz. Şu anda ilçedeki okullarımızın fiziki düzenlemeleri tamamlanmış durumda, bahçesi asfaltlanmayan, oyun alanı ve ihata duvarı yapılmayan okulumuz kalmadı diyebiliriz. Karatay’ımıza 13 adet okul, 23 adet kütüphane kazandırdık, birçok konuda eğitime destek olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Elbette ki bizim eğitim ve öğretime yapmış olduğumuz katkılar sadece bunlarla sınırlı kalmayacak. Karatay’da var olan eğitim seviyesinin daha yükseklere taşınması için Türk Telekom’un Vitamin programından 1000 adet paketi şifreleriyle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze veriyoruz. İnşallah bu yeniliklerle öğretimin kalitesi daha da artırılacak. Sadece okullarımızdaki bilgisayar odalarında değil belediyemizin yapmış olduğu internet evlerimizde de öğrenciler bu programa ulaşabilecek. Özellikle ilköğretim okullarının 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıfları arasındaki öğrencilere hitap eden bu programlarla, öğrencilerimizin sınavlardaki başarıları daha da yukarıya çıkacak. Milli Eğitim Müdürümüzü, Şube Müdürlerimizi ve değerli hocalarımızı eğitime olan katkılarından dolayı tebrik ediyorum ve bu eğitim öğretim programının herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun ise konuşmasında “Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla aynı dersleri internet üzerinden eğitimde ileri bir seviyeye taşıyacak bir projedir. Bu sayede Karatay’da eğitim ileri seviyelere yükselecektir diyerek katkılarından dolayı Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye teşekkür etti.

Bu haber toplam 1237 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.