Kardeşlik bozulmayacak

Kardeşlik bozulmayacak

Mistik müzik festivali boş koltuklarla başladı

AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş Müslümanların birliğini ve kardeşliği kimsenin bozamayacağını söyledi
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi, evine düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit edilen Afganistan eski Devlet Başkanı Prof. Dr. Burhaneddin Rabbani için Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kıldı. Cenaze namazına camiden çıkan cemaat de katıldı.
AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş cenaze namazı öncesi yaptığı konuşmada, “Her gün ülkemizde şehit edilen askerlerimiz ve polislerimiz, ayrıca bundan birkaç gün önce İstanbul’un göbeğinde şehit edilen 3 Çeçen kardeşimiz ve yine bundan 3 gün önce şehit edilen Afganistan Lideri Prof. Dr. Burhaneddin Rabbani için gıyabi cenaze namazı kılmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Burhaneddin Rabbani’nin şahadetine neden olan saldırıyı İsrail’in gizli örgütü MOSSAD düzenlemiştir. Ülkemizdeki her olayın arkasında MOSSAD ve CIA vardır. 50 yıldır İsrail ve onun gizli örgütleri ülkemizde cirit atmakta, ülkemizi karıştırmaktadırlar. PKK, MOSSAD’ın uşağı ve maşasıdır. Onun için biz hükümetimizin yetkili organlarına diyoruz ki, ülkemizde yabancı ülkelerin istihbarat örgütleri hemen kapatılmalıdır” diye konuştu. 
Burhaneddin Rabbani’nin, Ruslara karşı Afganistan’ı savunan bir mücahit olduğunu dile getiren AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, “Burhaneddin Rabbani, parçalanmış olan Müslümanların bir araya gelmesi için çalışıyordu. İsrail ve Amerika Müslümanların birleşmemesi için haksız yere onu şehit etmiştir. Burhaneddin Rabbani her yıl ülkemize gelir, 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin yıldönümünde düzenlenen etkinliklere katılırdı” dedi.
Allah’ın Kur’an’ına ve Peygamberine inanan insanların bölücüleri bu ülkeden kovalayacaklarını söyleyen Yusuf Güneş “Müslümanlar kardeştir. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bugün hastalığın nedeni Kur’an’dan ayrılmamızdan, İslam’ı anlayamamamızdan kaynaklanmaktadır. Allah’ın kitabında birleşirsek, Peygamberin sünnetinde birleşirsek, bizim birliğimizi bozmaya ne Amerika’nın, ne İsrail’in gücü yeter. Özgür, insan gibi yaşamak istiyorsak, Allah’ın emirlerini yerine getirmeliyiz. Tarihte bunu yaparken 3 kıtada hakkı ve hakikati hakim kılmıştık. Ne zaman ki Allah’ın kitabını, peygamberini bıraktık, batı dedik, Avrupa dedik, işte o zaman başımıza bu felaketler gelmeye başladı” ifadelerini kullandı. Güneş ayrıca bu ülkede birliği, beraberliği ve kardeşliği her zaman canlı tutacaklarını belirterek bölücü terör örgütlerini bir defa daha şiddetle kınadıklarını sözlerine ekledi. Yapılan konuşmaların ardından Burhaneddin Rabbani ve şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.
RASİM ATALAY merhaba

Bu haber toplam 910 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.