Kaya "Yazım Başka Mercilere Çekilmesin"

Kaya "Yazım Başka Mercilere Çekilmesin"

“Eskil'de neler oluyor” başlıklı yazısı ile bir anda gündem olan Erdoğan Kaya'dan açıklama var. İşte Kaya'nın açıklaması....

Geçtiğimiz günlerde “ Eskil de neler oluyor” diye bir yazı yazdım.

Bu yazımı gazeteye ve buna paralel olarak yazılarımın yayınlandığı birkaç siteye gece gönderdim. Gece göndermem hasebiyle site sahibi olanlar bilir, sitesini erken açanlar yazıyı erken görüp yayınlarlar. Yazımın Aksaray Medya da yayınlanması da bu şekildedir.

       Söz konusu yazımın başkaları tarafından yazılıp yayınlandığı ve benimde para karşılığı bu yazıyı yazdığım şeklinde yorumlar yapılmıştır. Beni satın alacak daha anasının karnından doğmamıştır. Eskilin geçmiş ve mevcut Belediye Başkanlarının tamamını tanırım, yüreği olan erkekse bana haraç verdiğini söylemeyi bırakın arabama bir damla yakıt dahi almamışımdır.

       Böyle bir çirkin ithamlarda bulunmak ve benim Eskilin girişindeki gazinodan abdest aldığıma kadar yazan kişiye derim ki o abdesti herhalde sen alıyorsun ben orada gazino olduğunun bile farkında değilim.

       Ben 5 yıldır eskile belki yüz sefer gelmişimdir, bir eskilliden fazla eskili biliyorum. Hatta çoğu Eskilli su deposunu üzerine çıkıp eskili seyretmemiştir ama ben her üç ayda bir oraya çıkarım. Eskili beş yıldır televizyona çekiyorum, belgesel olarak ta çektim.

       Geçen seneki pazaryerinizin de bu seneki pazaryerinizin de bende görüntüleri var. Eskil sokaklarına indiğimde Eskilin yarısı beni görüp hal hatır soruyor. Ben bu yazıyı yazdığımda Allah şahidim ne Niyazi Alçay’la görüştüm ve nede bir eskilli yetkililerle. Bu tamamen benim bir Eskil dışında yaşayan zaman zaman eskile gelen gazeteci görüşümdür.

      Ha şunu da söylemeden geçmeyeyim, Eskilde her şey yerli yerinde idi de Alçay 2,5 yılda mı bozdu? Bunca eksikliklerin hesabını 2,5 yıllık başkana sormak vicdansızlık değil mi? 2,5 yılda gözlemlediğim kadarı ile yapılabileceklerin çok fazlasının yapıldığı kanaatindeyim. Bunu dışardan gelen bir gazeteci olarak daha iyi görmekteyiz.

       Beni Eskil siyasetinin içine çekmeye çalışanlara şunu derim, Sayın Şerafettin meral de benim çok yakın tanıdığım bir dostum. Kendisi döneminde de Eskile gelip gittim. Kendisi ile televizyon söyleşisi yaptım ve o zamanda, “ sana şovmen diyorlar, şovu çok mu seviyorsun” diye sordum arşivlerimde kayıtlı. Oda bundan memnun olduğunu söyledi.

      “Dünden bugüne Aksaray” isimli eserimde de Meralin şovmen olduğunu yazdım ve kendiside bunu biliyor. Siyaset zaten şov sanatıdır. Sayın meral maddi imkanlarını da kullanarak yaptıklarını şova dönüştürüyordu. Sayın Alçay ise yaptıklarını halkın görmesini istiyor ve şovu sevmiyor. Yani birisi az işle çok şov yaparken diğeri halkın bilmesinden yana kullanıyor, aradaki fark bu, bende bunu söylemek istedim.

      Ben Eskile sürekli gelip gidiyorum etkinliklerine de katılıyorum, Alçay’ın yaptıklarını destekliyorum, kendiside okul arkadaşım bu saklamıyorum ve gayet normal. Bunca zaman içinde bir sefer yemeğini yedim oda cebinden verdi. Eskil Belediyesinde haksız yere kuruş benim boğazımdan geçmedi geçmezde bunu hesabı bu dünyada olmasa sizler görmezseneniz de huzuru mahşerde cenab-ı hak görecektir.

        Neron Erdoğan Kaya’yı yakaladı diye yazmışlar, buna hiç anlam veremedim. Ben bu siteye bugüne kadar hiç yazı atmadım, kümeste yumurta çalan hırsız yakalanmış gibi yaygara kopararak Eskili karıştırdığım şeklinde yorum ve yazılar beni üzmüştür. Ben bu siteye ne yazı attım ve nede açıklama gönderdim. Ben neden Eskilin siyaseti içine çekilmeye çalışılıyorum onu da anlamadım. Ben Eskilli olmadığım halde Hilmi Yol gördü Üniversite rektörüne Eskile ne zaman yüksek okul açacaksınız diye soran benim, bana teşekkür edilmesi gerekirdi.

      Bu yorumun dozunu kaçıranlar derim ki, ahırda inek koca buzağı yapıyor kimse duymaz. Ama küçücük yumurta yapan bir tavuk misali mahalleyi ayağa kaldırmaya kimsenin hakkı yok. Bırakında gazeteciliği biz yapalım herkes gazetecilik yaparak yaygara koparmasınlar. Biz herkesi memnun etmek zorunda da değiliz. Doğruları yazmak durumundayız, anlamak istediği anlamaya çalışanlara da hakkımı helal etmiyorum. selam ve saygılar.

Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum