Kim bu Eskilli Teyze?

Kim bu Eskilli Teyze?

Konya'da yayın yapan Yeni Meram Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Akçokoca, "Bazı zabıtaları araştırıyoruz" başlıklı yazısında bazı iddiaları ortaya atarken Eskilli bir kadının Konya'daki bir belediyeden zabıta olan yiğeninin desteği ile yardım aldığını

BİR: Belediyenin zabıta müdürlüğüne ve bağlı karakollarına alınan televizyonlar, dilencilerin üzerinde ele geçirilen paralardan mı alınmıştır?

İKİ: Bir zabıta müdürünün makam odasını, taban döşemelerine varıncaya kadar kim tefriş ettirmiştir?

ÜÇ: Bir kahvehanenin yüksekliği, olması gerekenden daha aşağıda olmasına karşın bir tepsi baklava karşılığında bu kahvehaneye ruhsat verilmiş midir?

DÖRT: Şehir içerisinde oto yıkamalar yasaklanmış olmasına karşın zabıta bazı oto yıkamalara neden göz yummaktadır?

BEŞ: Zabıta personellerinden bazıları, seyyarla mücadele etme görevi varken, bizzat kendileri tezgah açmakta mıdırlar? Memurun böyle bir eylemi yapması kanunen mümkün müdür?

ALTI: Bir zabıta karakoluna alınan klima, belediye imkanları ile mi yoksa bir nargile/kafe salonu sahibine mi aldırıldı?

YEDİ: Belediyeler, bölgesinde önceden tespit edilen fakir ailelere, gıda başta olmak üzere her türlü yardımı ulaştırıyor ve bundan fazlasıyla memnunuz. Lakin, Aksaray İli Eskil İlçesi’nde bulunan bir kişiye, yılda 5 defa gıda paketi gönderildiği ve yardım yapılan kişinin zabıta görevlisinin teyzesi olduğu iddiası doğru mudur?

SEKİZ: Zabıta araçlarının, evlere özel servis yaptığı, çoğu zaman resmi plakalı araçların bu servislerde kullanıldığı, bu durumdan rahatsız olan duyarlı vatandaşların Konya Valiliği’ne şikayette bulunduğu, ancak bir sonuç alınamadığı yönündeki bilgiler gerçek midir?

DOKUZ: Görevde yükselme imtihanı açmadan, komiser yardımcılığına atama yapılması mümkün müdür?

ON: İşyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadığı tespit edilen bazı dükkanlara, para cezası uygulandığı halde, para cezasının tahsil edilmemesi mümkün müdür? 

Bu haber toplam 1991 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum