Konuk: “Atatürk, Cumhuriyet’le Birlikte Yaşamaya Devam Edecek”

Konuk: “Atatürk, Cumhuriyet’le Birlikte Yaşamaya Devam Edecek”

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79'uncu Yıldönümünde Konya Şeker tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79'uncu Yıldönümünde Konya Şeker tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Milli ve manevi değerlere sahip çıkmayı görev kabul eden, dini ve resmi bayramlarda bir araya gelmeyi gelenek haline getiren Konya Şeker ailesi, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının sene-i devriyesinde dualarla, saygıyla andı. Konya Şeker Merkez Kampüsünde gerçekleştirilen törene, PANKOBİRLİK yöneticileri, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışanları, AB Holding bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri ile Konya Şeker çalışanları katıldı. Program, Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Büyük Önder'in, 79 yıl önce ebediyete intikal ettiği 09.05'de tüm ülkede başlayan siren sesleri, Konya Şeker'den de yükseldi ve saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Programda ayrıca öğrenciler, Atatürk için kaleme alınan şiirleri okudu.

"Milletimiz, tarihi yürüyüşünü ebediyete kadar sürdürecek"

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79'uncu Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında; "10 Kasım, Atatürk'ün bıraktığı mirasa, mirasçılarının bir kez daha sıkı sıkıya sarıldığı, onu anarken onun emanetine sahip çıkma iradesi ve kararlılığını pekiştirdiği gündür" diyen Başkan Konuk, "10 Kasım'lar, istiklal-i tam düsturundan sapmayan milletimizin hür ve bağımsız bir millet olarak var olma ve onurlu bir gelecek için kendi kaderine hükmetme mücadelesinin kahraman önderinin hatırasında, başardıklarından güç alarak geleceğe daha kararlı yürümek için dersler çıkarma ve onun kararlılığından ilham alma vesilesidir. Türk milletinin Atatürk'ün liderliğinde verdiği bağımsızlık savaşının ve muasırlaşma hamlesinin dünyada bir eşi daha yoktur. Atatürk'ün milletimizle birlikte, mazlum milletlere örnek olan ve 20'nci yüzyılın bütün bağımsızlık savaşlarına ve istiklal mücadelelerine ilham veren başarısı, sonsuza dek bize ışık tutacak ve güç verecektir. Atatürk, vefakâr ve kadirşinas milletimizin kalbinde ve zihninde daima yaşayacak ve milletimiz düştüğü noktada ayağa kalkmasına önderlik eden, onun manevi liderliğinde çağları aşan tarihi yürüyüşünü ebediyete kadar sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

"Atatürk, Cumhuriyet'le birlikte yaşamaya devam edecek"

Başkan Recep Konuk, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bizlere emanet ettiği Cumhuriyet'le birlikte kalbimizde, fikirlerimizde, ondan aldığımız ilhamla yaptığımız işlerde ve dualarımızda dipdiri, capcanlı yaşamaya devam ediyor ve devam edecek. Cumhuriyetimizin istiklal ve istikbali için onun gösterdiği hedefe sapmadan ilerliyor, Kurucu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79'uncu yılında bir kez daha rahmet, minnet, saygı ve bağlılıkla anıyoruz. Dualarımız Onunla ve Onunla birlikte istiklal mücadelesi veren silah arkadaşlarının yanı sıra Cumhuriyetimiz ile milletimize hizmet etmiş isimli, isimsiz kahramanlarımızla ve onun ve onların emaneti vatanımızı ve birliğimizi müdafaa için kahramanlıklarını şükranla andığımız kahraman şehit ve gazilerimizle" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.