Konya’da ’28 Şubat’ın Manşetleri Sergisi’ açıldı

Konya’da ’28 Şubat’ın Manşetleri Sergisi’ açıldı

Konya'da AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından 28 Şubat'ın 21'inci sene-i devriyesinde darbenin insanlık suçu olduğunu yinelemek amacıyla, 39...

Konya'da AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından 28 Şubat'ın 21'inci sene-i devriyesinde darbenin insanlık suçu olduğunu yinelemek amacıyla, 39 adet gazete manşetinin yer aldığı "28 Şubat'ın Manşetleri Sergisi" açıldı.

Kültür Park'taki sergiye katılan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, günümüzde de 28 Şubat'ın izlerinin sürdüğünü söyleyerek, "İnsanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dahil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı" dedi.

"İnsan haklarına balans ayarı yapıldı"

Başkan Hasan Angı, "Darbeciler tarafından Başbakanlar, bakanlar hükümetten tart edildi, partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına "balans ayarı" yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi. Ancak, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere hükümetimiz ve milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini 15 Temmuz'da bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz. AK Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz. Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz. Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz. Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye'ye daha emin adımlarla yürüyoruz. 16 yıldır her daim yanımızda olan milletimize saygıyla şükranlarımızı sunuyoruz" şeklinde konuştu.

Konya’da ’28 Şubat’ın Manşetleri Sergisi’ açıldı

Konya’da ’28 Şubat’ın Manşetleri Sergisi’ açıldı

Konya’da ’28 Şubat’ın Manşetleri Sergisi’ açıldı

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1298 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.