Konya’da 441 bin 366 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Konya’da 441 bin 366 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Konya genelinde 2016-2017 eğitim öğretim yılı sonunda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören 441 bin 366 öğrenci bugün karne heyecanı...

Konya genelinde 2016-2017 eğitim öğretim yılı sonunda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören 441 bin 366 öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı.

20016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından Hocacihan Hüseyin Yıldız İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Karne dağıtım törenine katılan Konya Valisi Yakıp Canbolat, "Öğrencilerimizin karne heyecanı paylaşmak maksadıyla bu okulumuza gelmiş bulunuyoruz. Okula ismini veren hayırsever de yanımızda. Eğitime olan katkılarından dolayı kendisine ve tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim. Çocuklarımızı geleceğe taşımak Devlet olarak bizim temel görevimizdir. Biz de okullarımızla, birlikte öğrencilerimizi doğru yetiştirmek adına gayret sarf ediyoruz. Daha iyi, daha kaliteli bireyler olarak yetişmeleri için bütün gücümüzü seferber ediyoruz. Bu konuda devletimizin gösterdiği gayretin yanında hayırsever vatandaşlarımızı da yeni okullar ve yeni derslikler yapmaya teşvik ediyoruz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise; yönetici, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlara eğitim öğretime katkılarından dolayı teşekkür ederek, "2 bin 375 okul ve kurumumuzda 441 bin 366 öğrencimiz karne heyecanı yaşıyor. Bu yıl başarılı bir eğitim yılı geçirdik. 8. sınıf öğrencilerimizin girdiği ortak sınavlar bu yıl ilimiz açısından verimli ve bereketli geçti. Yarın LYS'ye girecek olan öğrencilerimize de başarılar dilerim" diye konuştu.

Velilere seslenen Gürsoy, "Velilerimize diyorum ki; öğrencilerimiz karnelerini alıp eve geldiklerinde, eğitim öğretimin bir süreç değerlendirmesi olduğunu, bu karnelerin sadece öğrencilerimizin değil; öğrencilerimizin hazırbulunuşluk düzeyini ve aile desteklerini de ölçen bir ölçüt olduğunu bilmeliyiz. Her öğrenciyi kendi içinde değerlendirmek daha sağlıklı olur. Çocuklarımızı başka öğrencilerle mukayese etmenin çok doğru ve pedagojik açıdan uygun olmadığını biliyoruz. Öğrencimizin sene başında seviyesinin, sene sonu seviyesi ile karşılaştırılarak elde edilen sonucun dikkate alınmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Tüm öğrencilerimize sağlıklı ve mutlu bir yaz tatili diliyorum" ifadelerini kullandı.

Protokolün öğrencilere karnelerini dağıtmasının ardından beraber çekilen toplu fotoğrafla tören sona erdi.

Karne törenine, Konya Valisi Yakup Canbolat, Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Okula İsmi verilen hayırsever Hüseyin Yıldız, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Konya’da 441 bin 366 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Konya’da 441 bin 366 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Konya’da 441 bin 366 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Konya’da 441 bin 366 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1111 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.