Konya’da "Hatıra Yaz Okulu" projesi sona erdi

Konya’da "Hatıra Yaz Okulu" projesi sona erdi

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi proje destek programı kapsamında Konya İnsani Yardım Derneği (İHH) işbirliği ile gerçekleştirilen "Hatıra...

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi proje destek programı kapsamında Konya İnsani Yardım Derneği (İHH) işbirliği ile gerçekleştirilen "Hatıra Yaz Okulu" projesi Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen kapanış programı ile sona erdi.

Yaz dönemini eğitim ve eğlenceli aktiviteleri ile dolu dolu geçiren yaz okulu öğrencileri düzenlenen program ile başarı sertifikalarını aldı. Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesislerinde, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda da öğrencilerin şiir, ezgi ve piyes gösterileri izleyenlerden beğenisine sunuldu.

Hatıra Yaz Okulu Projesinin çıkış noktasının çocukların dini bilgiler ve Kuran-ı Kerim öğrenmelerinin yanı sıra kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak ve hayatlarının diğer dönemlerinde de hatırlayabilecekleri bir yaz geçirmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Hatıra Yaz Proje Sorumlusu Fatih Çetinkaya, yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Çetinkaya, "Selçuklu Belediyesi'ne sunduğumuz projemiz Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında kabul edildi. Projemize desteklerinden dolayı Selçuklu Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay'a teşekkür ediyoruz. Hatıra Yaz Okulu Projesi kapsamında çocuklarımıza haftada 15 saat Kuran-ı Kerim, 2'şer saat Hadis, Siyer-i Nebi, İlmihal ve örnek şahsiyetler dersleri işlendi. Cuma günleri 2 ders kitap okuma saati olarak belirlendi ve bu derslerde çocuklarımıza önceden isimlerini belirlediğimiz ve belediyemizce temin edilen kitaplar dağıtılarak ders esnasında okunmaları sağlandı. Ders sonunda da bu kitaplar çocuklarımıza hediye edildi" dedi.

"Çocuklarımız için verimli bir yaz dönemi oldu'

Hatıra Yaz Okulu Projesi kapsamında çocukların çok verimli bir yaz dönemi geçirildiklerini ifade eden Konya İHH Derneği Genel Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, "Bu programlarla yavrularımızı kendi kültür, irfan ve inancımıza uygun ve donanımlı bir şekilde yetiştirerek yaz dönemini iyi değerlendirmeye çalıştık. Bu yönüyle dolu dolu bir program oldu. İnşallah yapılan bu çalışmaların karşılığını yavrularımızın ilerleyen yıllarında göreceğimizi düşünüyorum. Bu dönemlerde yetişmeyen çocuklar gelecek dönemde istikamet bakımından sıkıntılı ve yanlış yönlendirmelere girebiliyor ve içinden çıktıkları topluma zarar verebiliyorlar. Bu yönüyle yapılan bu faaliyetleri çok kıymetli buluyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Merkezinde insan olan tüm projelere destek veriyoruz'

Selçuklu Belediyesinin sivil toplum kuruluşlarının insan odaklı çalışmalarına her platformda destek verdiğini ifade eden Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Faruk Ulular, "IHH ile gerçekleştirilen Hatıra Yaz Okulu da bu örnek çalışmalardan biri oldu. Çocuklarımızın yaz döneminde sosyal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerle yetişmelerinin yanında dini bilgiler de öğrenmeleri için emek veren değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bizim dinimiz hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya çalışırken, yarın ölecekmiş gibi de ahireti unutmamayı emreder. Bu bilinçle hareket eden İHH çok başarılı bir çalışmaya imza attı" dedi.

"Hatıra Yaz Okulu" kapanış programı eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrencilere başarı sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

Programa Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, Konya İHH Derneği Genel Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Hatıra Yaz Proje Sorumlusu Fatih Çetinkaya, eğitmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konya’da "Hatıra Yaz Okulu" projesi sona erdi

Konya’da "Hatıra Yaz Okulu" projesi sona erdi

Konya’da "Hatıra Yaz Okulu" projesi sona erdi

Konya’da "Hatıra Yaz Okulu" projesi sona erdi

Konya’da "Hatıra Yaz Okulu" projesi sona erdi

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.