Konya’nın ihracat artışı devam ediyor.

Konya’nın ihracat artışı devam ediyor.

Konya Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerini değerlendirerek, bu yılın Eylül ayı...

Konya Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerini değerlendirerek, bu yılın Eylül ayı ve ilk 9 aylık ihracatın hızlı artışını devam ettirdiğini söyledi.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, "TİM'in açıklamış olduğu verilere göre Türkiye'nin Eylül-2017 ihracat rakamı 11 milyar 337 milyon 306 bin 307 dolar olup ilimizin Eylül ayı ihracat rakamı 111 milyon 202 bin 233 dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakama göre Konya il bazında genel ihracattaki payı yüzde 0,98 ile 13. sırada yer almaktadır. Konya il bazında ihracatı Eylül-2017 ayının Eylül-2016 ayına göre yüzde 9,61 oranında artış göstermiştir. 2017 yılı ilk 9 aylık ihracat rakamımız da 1 milyar 138 milyon 468 bin 9 dolar olmuştur. 2017 yılı ilk 9 aylık rakamı, 2016 yılı ilk 9 aylık rakamına göre yüzde 15,96 artış göstermiştir" dedi.

Başkan Öztürk, "Konya ekonomimizin dinamizmi, Konyalı tüccar ve sanayicilerimizin üretim, istihdam ve ihracat azmi sayesinde ülke ekonomisindeki canlanmaya katkı olarak Konya'nın ekonomik dinamiklerindeki hızlı artış devam etmektedir" dedi.

Konya'nın Eylül ayında en fazla ihracat yapan 13. il olduğunu vurgulayan Başkan Öztürk, ihracatta hızlı büyümeyi sağlayan tüccar ve sanayicileri kutlayarak başarılarının devamını diledi. "Konyalı müteşebbislerin üstün başarısı ve girişimcilikleri sayesinde bu başarılara ulaşıyoruz. Sağladığı kaynaklar ve verdiği desteklerle tüccar ve sanayicilerimizi her konuda destekleyen hükümetimizin bu başarıda payı çoktur" diyen Öztürk, ilk 9 aylık rakamların yıllık genel ihracat hedeflerini 1,5 milyar doların üzerine çıkardığını söyleyerek oda olarak ihracatçılarla işbirliği içinde daha çok çalışarak hedeflerine ulaşacaklarını yineledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.