Konya'nın marka şehir değeri artacak

Konya'nın marka şehir değeri artacak

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya'nın özellikle inanç ve kültür turizminde "Marka Şehir" değerinin her geçen gün daha da artacağına inandığını söyledi

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya'nın özellikle inanç ve kültür turizminde "Marka Şehir" değerinin her geçen gün daha da artacağına inandığını söyledi.
Vali Aydın Nezih Doğan, Dünya Turizm Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, seyahatler vasıtasıyla dünya kültürlerini bir araya getirmede turizmin önemli bir rolü bulunduğunu belirterek, "Her yıl dünyada seyahat eden yaklaşık bir milyar insanla birlikte, daha önce hiç karşılaşmamış hayatlar ve kültürler tanışma fırsatı bulmaktadır. Tarihi ve kültürel değerlerimizi turizm yoluyla dünyaya sunmada ortak akıl üretmek, bilimsel ve modern metotlar kullanmak gerekmektedir. Bu maksatla hazırlanmakta olan 'Konya İli Uluslararası Rekabetçilik Temelli Turizm Kümelenme Projesi' sonuçlanmak üzeredir. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte sivil toplum kuruluşları ve turizm sektörünün, kendilerine yüklenen rolleri benimseyerek belirlenen strateji doğrultusunda sağlayacakları katkılarla hedeflenen seviyeye ulaşmayı arzu etmekteyiz. Ayrıca Konya, Yüksek Hızlı Tren vasıtasıyla Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya gibi turizm ekonomisinin merkezlerine bağlanmak suretiyle yakalayacağı fırsatların farkındadır. Yerli ve yabancı ziyaretçi sayısındaki artış, yeni kazandırılan turistik tesisler, ulusal ve uluslararası nitelikte gerçekleştirilen kültür-sanat festivalleri, fuarlar ve bilimsel toplantılarla daha güçlü, etkili ve sonuç alan bir şehir olma karakteri gösteren Konya'nın özellikle inanç ve kültür turizminde 'Marka Şehir' değerinin her geçen gün daha da artacağına inanıyorum" dedi.


Bu haber toplam 1119 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.