Koruyucu aileler Karatay'da buluştu

Koruyucu aileler Karatay'da buluştu

Karatay Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle koruyucu aileleri bir araya getirdi. Karatay Şehir Parkı’nda düzenlenen şenlikte koruyucu aileler ile koruma altındaki çocuklar, unutulmaz bir gün geçirdi.

Karatay Belediyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, koruyucu ailelerin öneminin vurgulanması ve desteklenmeleri amacıyla koruyucu aileleri bir araya getirdi. Şenlik havasında düzenlenen program Şehir Parkı’nda gerçekleştirildi. Programda koruyucu aileler ve çocuklar hem piknik yaptı hem de doyasıya eğlendi.

AİLELER VE ÇOCUKLAR UNUTULMAZ BİR GÜN GEÇİRDİ

Koruyucu ailelerin bir araya gelerek deneyimlerini paylaşmaları ve çocuklarının eğlenceli bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen şenlikte çeşitli oyunlar, palyaço gösterileri ve eğlenceli aktiviteler yer aldı.

KORUYUCU AİLELERDEN TEŞEKKÜR

Koruyucu aileler, programı düzenleyen Karatay Belediyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Dolu dolu geçen programda hem çocukların hem de kendilerinin çok mutlu olduğunu dile getiren aileler, koruyucu aile olmanın öneminin altını çizdi. Aileler; “koruyucu aile olmak bir ayrıcalık. Tarifsiz bir duygu herkesin bu güzel duyguyu tatmasını tavsiye ediyoruz” dediler.

KONYA YÜKSEK BİLİNÇ VE DUYARLILIK GÖSTERİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, programı geleneksel hale getiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti. Abdullah Neşeli, koruyucu aileliğin önemli bir kurum olduğuna dikkat çekerek Konya’nın, koruyucu aile olma konusunda gösterdiği yüksek bilinç ve duyarlılıkla örnek teşkil ettiğini dile getirdi.

Abdullah Neşeli; “Sosyal sorumluluk projemize 2012 yılından beri devam ediyoruz ve bugün ilimizde 291 ailemiz bulunuyor. 320’nin üstünde çocuğumuz koruyucu ailelerimize emanet edildi. 2024 yılı içerisinde güzel bir çalışma yürüterek bizlere belirlenen 50 kontenjanın 47’sini bugün itibari ile doldurduk. Nüfusa orana baktığımızda Türkiye’deki ilk il içerisindeyiz. Hedefimiz 50’ydi ama biz bu hedefimizin üzerine çıkmak istiyoruz. Böyle etkinlikler ailelerimizin dikkatini çekerek birer gönül elçisi olmalarına katkı sağlayacaktır. Herkesin kendi ailesiyle mutlu bir şekilde yaşamasını temenni ediyoruz ama ihtiyacı olan çocuklarımıza da toplum olarak sahip çıkmalıyız. Konya bu noktada çok duyarlı bir şehir. Şehrimize, bizlere sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Belediye başkanımıza da bu etkinlikleri geleneksel hale getirdiği için ayrıca teşekkür ediyorum. Engelli, yaşlı, çocuk, kadın hangi alan olursa olsun sosyal politikada belediye başkanımız her zaman yanımızda. İl müdürlüğü olarak valiliğimizin, ailelerimizin destekleri, belediyelerimizin iş birlikleri daha güzel yerlerde olacağız” ifadelerine yer verdi.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ

Hasan Kılca, kurum ve kuruluşlarla olan iş birlikleri ile önemli hizmet ve yatırımlara imza attıklarını dile getirerek; “Çocuklarımızın her alanda iyi yetişmesi için gayret gösteriyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte çalışıyor onlara destek veriyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzle de birçok ortak projemiz var. Bunlardan bir tanesi de bu programdı. Yine büyük yatırımlarımızdan biri olan Engelsiz Yaşam Merkezi’mizi kısa bir süre içerisinde açacağız. Türkiye’nin en büyük Konya’nın ilk olma özelliği taşıyan Engelsiz Yaşam Merkezimiz ailelerimize destek olacak. Katkılarından dolayı Sayın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımıza, İl Müdürlüğümüze ve Valiliğimize teşekkür ediyorum. Belediyeler olarak tüm hemşehrilerimizin ne tür ihtiyacı varsa onların yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

AİLELERİMİZ ÇOCUKLARIMIZA SEVGİ DOLU BİZ YUVA SAĞLIYOR

“Ailelerimiz, çocuklarımıza sevgi dolu bir ortam sağlıyor” diyen Konya Vali Yardımcısı Fatmagül Dalmış ise; “Hepimizin topluma karşı görevleri var. Türk milletinin birer ferdi olarak bu görevleri ve sorumlulukları üstleniyoruz. Bu noktada koruyucu ailelerimiz yarınları şekillendirme noktasında bizlerden birkaç adım daha öne çıkıyor. Koruyucu ailelerimiz evlerini, gönüllerini çocuklarımıza açarak onlara sıcak bir yuva ve sevgi dolu bir ortam sağlıyor. Ailelerimizin her birini üstlendikleri bu kutlu görevden ötürü tebrik ediyorum. Karatay Belediye Başkanımıza da bu programı geleneksel hale getirip ev sahipliği yaptığı için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu sahiplenme çok önemli. Ben tekrar emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.