KOSKİ'den Seydişehir'deki ishal vakaları ile ilgili kritik açıklama

KOSKİ'den Seydişehir'deki ishal vakaları ile ilgili kritik açıklama

Seydişehir’deki toplu sağlık sorunlarının ardından KOSKİ suları analiz etti. KOSKİ’den yapılan açıklamada, “Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği’nce belirlenen parametrelere aykırı, herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır” denildi

Konya’nın Seydişehir ilçesinde ishal, kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastanelere yapılan başvuruların ardından KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün içme suları ile yaptığı analizin sonuçları belli oldu. KOSKİ’den yapılan açıklamada “Analiz sonuçlarına göre, aldığımız numunelerde İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği’nce belirlenen parametrelere aykırı, herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır” denildi.

10 FARKLI NOKTADAN NUMUNE ALINDI

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer yer verildi: “Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü olarak, su temini ve sağlıklı su konusundaki hassasiyetimizi sürdürerek, 31 ilçemizde hemşehrilerimize kaliteli hizmet sunuyoruz. Bu doğrultuda, Türkiye’nin en üst düzey akreditasyon kurumu olan TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından akredite edilip sürekli denetlenen laboratuvarımızda düzenli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz su analizleri ile su kalitemizi titizlikle kontrol ediyoruz. 24 Haziran 2024 tarihinde Seydişehir’de bulunan 10 farklı noktadan alınan su numuneleri üzerinde akrediteli laboratuvarımızda kapsamlı analizler gerçekleştirilmiştir. Bu analizler, fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik parametreleri kapsayan detaylı incelemeler içermektedir.”

İÇME SUYU GÜVENLİ VE SAĞLIKLI

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Yapılan analiz sonuçlarına göre, aldığımız numunelerde İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği’nce belirlenen parametrelere aykırı, herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Bu sonuçlar, Seydişehir’de tüketilen suyun güvenli ve sağlıklı olduğunu bir kez daha teyit etmektedir. Hemşehrilerimize güvenli ve sağlıklı su temin etmek en büyük önceliğimizdir. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü olarak, su temini ve sağlıklı su konusunda gösterdiğimiz hassasiyet aynı titizlikle devam edecektir.”

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.