KPSS öncesi son tüyolar

KPSS öncesi son tüyolar

Bilgi Eğitim Kurumları, bünyesinde eğitim alan kursiyerlere yönelik eğitim semineri düzenledi. Dedeman Otel’de düzenlenen, dün başlayan ve 5 gün süreyle devam edecek olan eğitim seminerinde kursiyerlere KPSS öğretmenlik sınavı için son tüyolar veril

Bilgi Eğitim Kurumları Kurucusu ve Yayın Editörü Ahmet Çelebi, 200 yılından bu yana kariyer kursları alanında eğitim hizmeti verdiklerini belirterek, “2004 yılından itibaren verdiği hizmeti, çıkarmış olduğu yayınlarıyla desteklemiştir. KPSS-A, KPSS-B, ALES, DGS gibi sınavlarda büyük başarı elde ettiklerini, bu başarının elde edilmesinde ise tecrübeli eğitim kadrosunun etkisi olduğunu belirten Ahmet Çelebi, “KPSS, her yıl genişleyen konu alanlarıyla ciddi hazırlık aşaması gerektiren bir sınav haline gelmiştir. Hazırlık aşamasını her ne kadar iyi geçirmiş olsak da, geçen 8 aylık zaman dilimi sonunda unutmalar olmaktadır. Çünkü KPSS konu alanı bakımından oldukça geniş ve her konu alanı içinde de yığın miktarda konunun bulunduğu bir sınavdır. Her yıl ekim ayında başlayan eğitim öğretim sürecimiz, haziran ayında tamamlanmakta, haziran ayı içerisinde de öğrencilerimiz özel olarak hazırlanan yıl sonu tekrar seminerlerine alınmaktadır. Bu seminerlerde öğretim elemanlarımız bir öğretim yılını değerlendirmekte, önemli konulara vurgu yapılmakta soru gelebilecek konu ve kavramlar öğrencilere hatırlatılmakta, sınava girmeden önce bütün bilgiler yeniden zihinde canlandırılmaktadır. Bu amaçla her yıl düzenlediğimiz yıl sonu eğitim seminerlerimiz bu öğretim yılında da gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı.

Bilgi Eğitim Kurumları Müdürü Faruk Yaşar Bağcı ise KPSS öğretmenlik sınavına girecek öğrencilere yönelik eğitim seminerlerini 5 yıldan bu yana düzenlediklerini ve geleneksel hale getirdiklerini belirterek, “5 gün sürecek bu eğitim seminerinde kursiyerlerimize bir yılın genel bir tekrarını yapıyoruz. Kursiyerlerimiz de sınav öncesi eski bilgilerini tazeleme fırsatı yakalıyor. Düzenlenen bu etkinlik kursiyerlerimiz için gerçekten çok faydalı oluyor. Kursiyerlerimize genel kültür, genel yetenek ve eğitim bilimleri alanlarında sınav öncesi son tüyoları veriyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinlik bundan sonraki yıllarda da devam edecektir” dedi.

Bu haber toplam 1455 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.