KSO Başkanı Kütükcü’den itfaiyecilere ziyaret

KSO Başkanı Kütükcü’den itfaiyecilere ziyaret

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, İtfaiye Haftası dolayısıyla 567 fabrika ile Türkiye'nin üretim merkezlerinden...

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, İtfaiye Haftası dolayısıyla 567 fabrika ile Türkiye'nin üretim merkezlerinden biri olan Konya Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'ndeki İtfaiye Teşkilatını ziyaret etti.

Mehmet Tuza Pakpen Anadolu Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin de bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Kütükcü, Konya OSB bünyesindeki itfaiye teşkilatının nitelikli araçlarıyla, eğitimli personeliyle sadece OSB'de değil, şehirde de önemli bir görev birimi haline geldiğini söyledi. İtfaiye biriminin kendini sürekli geliştirdiğine dikkat çeken Kütükcü, "Klasik yangınlarda kullandığımız elbiselerin yanında kimyasal yangınların söndürülmesine yönelik cihazları da bünyemize kazandırdık. Ayrıca, yüksek ateş içeren yangınlarda, yangının içine girilebilecek nitelikteki kıyafetleri de personelimiz kullanıyor. Bu konudaki kabiliyetlerimizle, hem OSB'mizde hem de şehrin birçok alanında çıkan yangınlara müdahale etmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

"Etkili müdahale önemli"

İtfaiye teşkilatının toplu yaşama alanlarının en kritik birimlerinden biri olduğunu ifade eden Kütükcü, "İtfaiye teşkilatına hiç ihtiyacımızın olmaması temenni edilir ancak, ihtiyaç olduğunda da en hızlı şekilde olaya müdahale etmesi gerekir. Etkili bir şekilde müdahale etmek önemli. Bu yüzden de buradaki personelimiz sürekli kendini ve teçhizatlarını geliştiriyor, bu konuda çeşitli eğitimler alıyor. Buradaki personelimiz tarafından, bölgemizdeki fabrikalarımıza da yangın konusunda eğitimler veriliyor. Ben tüm teşkilatımızın İtfaiye Haftasını kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Alanda bulunan öğrencilere de seslenen Kütükcü, itfaiye biriminin kullandığı ekipmanların büyük çoğunluğunun Türkiye'de yapıldığını söyleyerek, gençlerin bu ekipmanları daha ileri seviyeye çıkararak, geliştireceklerini sözlerine ekledi.

33 personeli, 7 itfaiye aracı bulunan Konya OSB İtfaiye Teşkilatı, hem bölge içerisinde hem de şehirde 2016 yılında 68, 2017 yılında da 26 adet yangına müdahalede bulundu.

KSO Başkanı Kütükcü’den itfaiyecilere ziyaret

KSO Başkanı Kütükcü’den itfaiyecilere ziyaret

KSO Başkanı Kütükcü’den itfaiyecilere ziyaret

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 655 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.