KTO Karatay Üniversitesi, memnuniyet araştırmasında sırasını yükseltti

KTO Karatay Üniversitesi, memnuniyet araştırmasında sırasını yükseltti

Ahilik kültürünün temsilcisi KTO Karatay Üniversitesi, 1251 yılında Anadolu'da eren yetiştirmek amacıyla açılan Karatay Medresesi'nin izinden gitmeye...

Ahilik kültürünün temsilcisi KTO Karatay Üniversitesi, 1251 yılında Anadolu'da eren yetiştirmek amacıyla açılan Karatay Medresesi'nin izinden gitmeye devam ediyor.

KTO Karatay Üniversitesinden yapılan açıklamada, Ahilik kültüründe var olan usta-çırak ilişkisinden yola çıkarak öğrencilerin memnuniyetine değer veren KTO Karatay Üniversitesi'nin, yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında (TÜMA) kamu ve vakıf üniversiteleri arasında yükselişine devam ettiği belirtilerek, "KTO Karatay Üniversitesi, Türkiye'de lisans düzeyinde eğitim gören öğrencilerin memnuniyet düzeylerini anlamak amacıyla yapılan araştırmada, Vakıf Üniversitelerinin Öğrenci Memnuniyeti genel sıralamasında 17. sıradan 15. sıraya yükseldi. TÜMA 2017'de, "Üniversitelerin öğrenci memnuniyeti" genel sıralamasında 164 üniversite yer aldı. KTO Karatay Üniversitesi ise 39. sıradan 30. sıraya yükseldi. Araştırmada, öğrencilerden üniversitelerle ilgili "Genel memnuniyet', "Öğrenim deneyiminin tatminkarlığı', "Yerleşke ve yaşamının doyuruculuğu', "Akademik destek ve ilgi', "Kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet', "Öğrenme imkan ve kaynaklarının zenginliği" ve "Kişisel gelişim ve kariyer desteği" başlıkları altında sorular soruldu. KTO Karatay Üniversitesi bu yıl da diyaliz, ilk ve acil yardım, tıbbi görüntüleme teknikleri, iletişim tasarımı ve yönetimi bölümlerinde ilk kez öğrenci alımı yapacak olup, öğrencilerin ilgilerine yönelik farklı disiplinlerdeki bölümleri eğitim öğretim hayatına kazandırmaya devam ediyor" denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.