Kupa Şampiyonun ellerinde!

Kupa Şampiyonun ellerinde!

2010/2011 Spor Toto Süper Lig'in şampiyonu Fenerbahçe kupasına kavuştu....

Zorlu bir yarışın ardından Spor Toro Süper Lig şampiyonluğuna ulaşan Fenerbahçe, kupasını Şükrü Saracoğlu Stadı'nda aldı.. Kadıköy'de coşku artarak devam ediyor..

ŞAMPİYONLUK TURU

Samandıra Tesisleri'nden özel olarak hazırlanan üstü açık otobüse binen sarı lacivertliler, Bağdat Caddesi üzerinden şampiyonluk kutlamalarının yapılacağı Şükrü Saracoğlu Stadı'na kadar sürecek şampiyonluk turuna saat 16.45 civarında başladı.

Sarı-lacivertli takım kaptanı Alex de Souza, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde takımı taşıyan üstü açık otobüse binmeden önce tesislerin önünde lige ismini veren Spor Toto'nun Teşkilat Müdürü Bekir Yunus Uçar ile birlikte basın mensuplarına poz verdi.

Sarı-lacivertli taraftarların da katılımıyla çok sayıda araç uzun bir konvoy oluşturarak, sarı-lacivertli takımı taşıyan otobüse eşlik etti. Fenerbahçeli futbolcular, önlerinde "Şampiyon Fenerbahçe" arkasında ise sarı-lacivertli kulübün şampiyon olduğu yıllara dikkat çeken "18" yazısı yer alan tişörtler giydi. Yoğun ilgi nedeniyle futbolcuları taşıyan otobüs güçlükle ilerleyebildi. Şampiyonluk kupası ise ikinci bir otobüsle taşındı.

Futbolcular otobüste Fenerbahçe bayrağı açarken kendilerine sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlarla birlikte şampiyonluk tezahüratı yaptı. Fenerbahçeli Andre Santos kamerasıyla yaşanan sevinci görüntüledi.

Takım otobüsünde yer almayan teknik direktör Aykut Kocaman ve yöneticiler, takımı taşıyan otobüsü Şükrü Saracoğlu Stadı'nda karşılayacakları kaydedildi.

Fenerbahçeli oyuncuları taşıyan otobüs, Sahil Yolu ve Bağdat Caddesi istikametini takip ederek Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na yoğun sevgi gösterileri altında ilerliyor.

KUPA ŞAMPİYONUN ELLERİNDE


Kupa Şampiyonun Ellerinde | video.mynet.com

NELER YAŞANDI?
Taraftaların oluşturduğu konvoy nedeniyle çok ağır bir şekilde otobüs Bağdat Caddesi'ne doğru ilerlerken, futbolcular ve teknik heyet, "Yaparım bilirsin" şarkısında, Apaçi dansında coştular.

BAĞDAT CADDESİ'NDE GELİŞ
Yoğun trafik nedeniyle Fenerbahçelileri taşıyan otobüs, yaklaşık 2 saati bulan bir yolculuğun ardından saat 18.35 gibi Bağdat Caddesi girişine gelebildi.

Sarı lacivertliler, kalabalık taraftar grubuyla birlikte şampiyonluk coşkusunu birlikte yaşayarak, yoğun trafik nedeniyle yavaş bir şekilde Bağdat Caddesi üzerinden Şükrü Saracoğlu Stadı'na doğru ilerlemeye çalışıyor.

BAĞDAT CADDESİNDE COŞKULU KUTLAMA
Fenerbahçe'de kutlamaların merkezi olan Bağdat Caddesi'nde binlerce sarı-lacivertli taraftar, futbolcuları coşkulu bir şekilde karşılayarak, şampiyonluğu beraber tezahüratlar yaparak kutladılar.

Taraftarlar caddenin girişinde bir süre futbolcularla birlikte tezahürat yaptı. Caddede aşarı kalabalık nedeniyle zaman zaman duran ve çok yavaş ilerleyen Fenerbahçe'yi taşıyan otobüsü, özel güvenlikçiler çembere aldı.

OTOBÜS BOZULDU
Fenerbahçe'nin şampiyonluk turu attığı otobüs, Bağdat Caddesi'nde bozulunca, futbolcular otobüs değiştirdi.

Otobüs Suadiye'ye geldiğinde arıza yaptı. Bunun üzerine basın mensuplarını ve şampiyonluk kupasını taşıyan üstü açık otobüse geçerken, basın mensupları başka bir otobüse yönlendirildi.

Sarı-lacivertliler bu arıza nedeniyle yaklaşık 1 saat bekledi.

SUADİYE'DEN SONRA HIZLANDILAR
Fenerbahçeli futbolcuları taşıyan otobüs, Bağdat Caddesi'nde yoğun ilgi nedeniyle ilerlemekte zorlanınca güvenlik güçleri takımı stattaki kutlamalara yetiştirmek için yolu açmaya çalıştı.

Takım otobüsünün önüne çevik kuvvet otobüsü geçerken, polisler de taraftarlardan yolda hızlı yürümelerini istediler.

Takım otobüsü taraftarların coşkulu tezahüratları ve yanan meşalelerin oluşturduğu dumanın arasından ilerlemeye başladı.

ŞAŞKINBAKKAL'DA BÜYÜK COŞKU
Suadiye'de ilerlemeye başlayan otobüs, Şaşkınbakkal'a geldiğinde burada bekleyen taraftarların yoğunluğu nedeniyle yeniden duraklamak zorunda kaldı.

Takım otobüsü geldiğinde hep birlikte ellerindeki meşaleleri yakan taraftarlar, havai fişek de attılar. Ortalık bir anda duman olurken, taraftarlar ve futbolcular birlikte tezahürat yaparak şampiyonluğu kutladı.

Şaşkınbakkal'ı geçtikten sonra otobüs polisin de yolu açmasıyla hızlanırken, taraftarlar da koşarak otobüse eşlik etmeye çalıştı.

YAKLAŞIK 5 SAATTE STADA ULAŞABİLDİLER
Fenerbahçeli futbolcular, Bağdat Caddesi'nde binlerce sarı-lacivertli taraftar arasından geçerek, yaklaşık 5 saatte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na ulaştı.

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nden 1 saat 20 dakikada Bağdat Caddesi'ne gelen kafileyi taşıyan otobüs, yaklaşık 3.5 saatte caddeyi geçebildi.

Futbolcular, kendi aralarında da büyük coşku yaşarken, çalınan müziklerle kendilerinden geçtiler. Sık sık şampanya patlatan futbolcular, üstü açık otobüste dans ettiler, halay çektiler. Şampiyonluk turu sırasında futbolculardan Selçuk'un dengesini kaybedip, otobüs içinde düştüğü de görüldü.

EKREM BORA DA İMZA ALDI
Sinema sanatçısı Ekrem Bora da Bağdat Caddesi'ndeki şampiyonluk kutlamalarına katılarak, futbolculardan imza aldı.

Çatalçeşme'de oturan Bora, kızı Lale, torunu Ceylan ile birlikte Fenerbahçe otobüsünü karşıladı. Otobüs Çatalçeşme'de yavaş yavaş ilerlerken yoldaki kalabalığın içinde Ekrem Bora'yı gören Semih, Bora'nın otobüse yaklaşmasını istedi. Taraftarların arasından otobüse yaklaşan Ekrem Bora, formasını Semih'e attı. Formayı imzalayan Semih, Ekrem Bora'ya geri gönderirken, Uğur Boral da Ekrem Bora'nın fotoğrafını çekti.

STATDAKİ KUTLAMALAR
Tamamlanan 2010-2011 sezonunun özellikle ikinci yarısındaki maçlara büyük ilgi göstererek sarı-lacivertli ekibe önemli bir destek veren taraftarlar, tribünleri bu kez kez şampiyonluk kutlamaları için doldurdu.

Takımın stada gelişinden önce başlayan kutlamalarda öncelikle Fenerbahçe'nin kuruluşunun 100'ncü yılında sarı-lacivertli camia için "100. Yıl Marşı" besteleyen Kıraç, Fenerbahçe forması giyerek sahne aldı. Kıraç marş ve şarkılarıyla tribünleri dolduran binlerce taraftara büyük bir coşku yaşattı.

Kıraç'ın ardından sahneye bu kez şarkıcı Ziynet Sali Çıktı. Sali ve beraberindeki iki dansçı kızın kıyafetlerinin üst bölümü de Fenerbahçe formasından oluştu. Mini konserlerin ardından yapılan dans gösterileri de ilgiyle izlendi.

Stadı dolduran taraftarlar, kutlamalar başlamadan önce tribünlerde şampiyonluk şarkılarının yanında rakiplerine de gönderme yaparak sık sık "Kıskananlar Çatlasın" şeklinde tempo tuttular.

FUTBOLCULAR TEK TEK SAHNEYE ÇAĞRILDI
Fenerbahçe Futbol Takımı stada ulaştıktan sonra önce Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nin çalışanları tek tek isimleri anonslanarak platforma çıktılar.

Çalışanları teknik ve sağlık ekibi izlerken, ünlü şovmen Beyaz ile sunucu ve yapımcı Acun Ilıcalı sahneye gelerek, futbolcuları isimlerini anonslayarak sahneye davet etti. Futbolcular sahneye gelirken boyunlarında çiçek demetleri yer aldı.

Sarı-lacivertli futbolcular sahneye, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin oluşturduğu koridordan geçerek çıktılar.

Her futbolcuya büyük sevgi gösterileri yapan taraftarlar, kaptan Alex de Souza sahneye davet edildiğinde adeta yer yerinden oynadı.

Teknik direktör Aykut Kocaman da büyük ilgi görürken, taraftarlar "Sen bizim kocaman gururumuzsun" şeklinde tempo tuttu.

Kupa töreni öncesi son olarak yöneticiler ve başkan Yıldırım sahneye davet edildi.

KUPAYI KAPTANLAR ALDI
Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, futbolcular ve teknik heyete şampiyonluk madalyalarını taktıktan sonra sıra kupaya geldi.
Kaptanlar Alex de Souza, Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu, şampiyonluk kupasını Mahmut Özgener ve Spor Toto Teşkilat Müdürü Bekir Yunus Uçar'ın elinden aldı. Hazırlanan görsel şovlar eşliğinde bütün stat büyük bir coşku yaşandı.

FENERBAHÇE 2. TURU KADIKÖY'DE ATTI
Spor Toto Süper Lig'de Sivas deplasmanında elde ettiği şampiyonluğun ardından ilk turu 4 Eylül Stadı'nda atan Fenerbahçe, ikinci turunu Kadıköy'de taraftarının önünde bu kez kazandığı kupayla attı.

Sarı-lacivertli ekibin Sivas'ta yaşadığı şampiyonluk coşkusu, Kadıköy'de zirveye çıkarken, bütün futbolcuların sevinç gösterileri ilgiyle izlendi.

Kutlamalarda teknik direktör Aykut Kocaman da kupayı kaldırarak şampiyonluğun coşkusunu oyuncuları ve taraftarlarla paylaştı.

TARAFTARLA TEZAHÜRAT YAPTILAR
Kupa töreninin ardından kupalarıyla tribünleri gezen sarı-lacivertliler tribünlerle birlikte tezahürat yaptılar.

Anons mikrofonunu eline alan Emre Belözoğlu, tezahüratı başlatan isim olurken, takım arkadaşlarıyla birlikte tribünlerle karşılıklı tezahürat yaptılar.

"SAHAYA GİREN GALATASARAYLI OLSUN"
Futbolcular kupayla tur tarken sahaya giren taraftarlar oldu.
Sunucunun tüm uyarılarına ve "Sahaya giren Galatasaraylı olsun" sözlerine rağmen taraftarlar sahaya girmeye devam etti.

Futbolcular saha içinde kupayla tur atarken binlerce taraftar sahaya girince, ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kalan futbolcular soyunma odasına gittiler.

Sahaya girmek için çok sayıda taraftarın girişimini engelleyen özel güvenlik elemanları, ilerleyen dakikalarda bir anda yüklenen binlerce taraftara engel olamadı.

Özellikle platformun olduğu bölümde yoğunlaşan taraftarlar sahanın her yerini kaplarken, Niang ve Dia taraftarların arasında kalarak zor anlar yaşadı.

Bir taraftar, iki futbolcunun önünde yer alarak üzerlerine gelmeye çalışan taraftarları püskürtmeye çalışırken, Niang'ın da içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmak için taraftarlara tepki gösterdiği görüldü.

Bu arada Dia'nın taraftarların arasında boğuşurken kucağında korumaya çalıştığı kız çocuğu da dikkat çekti.

Stadın ışıkları söndürülürken, hoparlörlerden yapılan anonslara rağmen taraftarlar sahadan çıkmamakta direndi. Güvenlik elemanları daha sonra sahayı boşaltırken, taraftarların yarattığı izdihamın ardından kutlamalar sona erdi.
Taraftarlar, kutlamalara stat dışında da devam ettiler.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ GECEYE RENK KATTI
Kutlamalarda gerçekleştirilen havai fişek gösterileri geceye ayrı bir renk kattı.

Özel ışıklandırmalarla aydınlatılan stadyumda gerçekleştirilen havai fişek gösterileri ilgiyle izlenirken, farklı renklerle aydınlanan statta oluşan manzara, tribünleri dolduran binlerce taraftara keyif verdi.

18 ŞAMPİYONLUĞA 18 FLAMA
Kupa töreni öncesi etkinliklerde sahaya Fenerbahçe'nin Birinci Lig'de kazandığı 18 şampiyonluğu simgeleyen 18 flama getirildi.

Sarı-lacivertli ekibin lig tarihinde şampiyon olduğu her sezonun tarihlerinin yazıldığı flamalar gençlerin elinde tek tek yapılan anonslarla sahneye çağrıldı.

KADIKÖY'DE KUPA ŞOV
Futbol takımına, Spor Toto Süper Lig'de kazandığı şampiyonluk kupasının verileceği kutlama organizasyonu, adeta bütün branşlarda sezonun kutlamasını içeren bir etkinlik oldu.

Sarı-lacivertli kulübün futbol dışında mücadele verdiği diğer branşlardaki sporcuları, bu sezon kazandıkları kupalarla birlikte statta tur attı.

Kutlamalar sırasında Fenerbahçe'nin Sivas'ta elde ettiği şampiyonluğun ardından yaşananlar dev ekranlardan taraftarlara izletilirken, bir ara ekrana uçaktan inerken görüntüsüyle yansıyan kulüp başkanı Aziz Yıldırım için büyük bir alkış koptu.

Başkan Yıldırım'ı alkışlayan taraftarlar daha sonra hep bir ağızdan "Büyük başkan" şeklinde tezahürat yaptı.

OTOBÜS BAĞDAT CADDESİ'NE 2 SAATTE GELDİ


Bu haber toplam 1717 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.