Mehmet Noyan, "Mustafa Çakır'ın başkanlığını tanımıyoruz. Olayı mahkemeye taşıdık"

Mehmet Noyan, "Mustafa Çakır'ın başkanlığını tanımıyoruz. Olayı mahkemeye taşıdık"

Mustafa Çakır'ın Aksaray HAYKOOP başkanı olarak yaptığı açıklamanın ardından ilk seçilen Başkan Mehmet Noyan Eskil Gazetesi'ne açıklamada bulundu.

Mehmet Noyan açıklamasında başkanlığı zorla almadığını ifade eden Mustafa Çakır'ın başkanlığını tanımadıklarını dile getirdi. Elinden yetkinin alındığını ve bazı üyelerin çıkarıldığını ifade eden Noyan açıklamasında, ”Aksaray HAYKOOP Başkanı olarak ben seçilmiştim. Bizler yönetim olarak, beş kişi görevi teslim aldık. Üç Eskilli ve iki Aksaraylı olmak üzere elimizden geldiği kadar işimizi iyi yapmaya başlamıştık. Geçtiğimiz Perşembe günü Eskil Gazetesinde HAYKOOP başkanıyım diye Mustafa Çakır'ın bir açıklamasını gördüm. Mustafa Çakır denen kişi, “Beni Eskilliler başkan seçti ve ben zorla başkan olmadım” diye açıklamada bulunmuş. Söylediklerinin aksine biz 3 Eskilli olarak Mustafa Çakır'ı başkan ol diye yetkilendirmedik. Mustafa Çakır denen kişi karar defterini kaybetmiştir. Bizde tekrar karar defteri çıkartmak zorunda kaldık. Duyduk ki tekrar karar defteri kaybolmuş ve Aksaray'da bir yerel gazeteye ilan verilmiş. Kayıp karar defterinde kesinlikle yönetimde olan arkadaşımızın düşürülmesi ve bizim yetkilerimizin alınmasına dair bir karar almadık. Bu karar biz Eskilli 3 yöneticinin bilgileri dışında alınmış bir karardır. Bu kararla bizim hiçbir alakamız yoktur. Bu karar aslında geçersizdir." dedi.

Mustafa Çakır'ın yaptığı açıklamanın hiç birini kesinlikle kabul etmiyorum. Kendisi bizim iyi niyetimizi kullanarak bizleri pasif konumuna getirdi. Bizler kendisini HAYKOOP başkanıyım diye tanıtan Mustafa Çakır'ı kesinlikle tanımıyoruz. diyen Noyan sözlerini şöyle sürdürdü, "2 Arkadaşımla birlikte adli süreci başlatmış bulunmaktayız. İnşallah en kısa sürede sonuçlanacaktır. Çünkü HAYKOOP Kooperatifler birliği olarak, kooperatiflerin HAYKOOP'dan dağıldıklarını ve daha da dağılacak durumda olduklarını görüyoruz. Biz kesinlikle bu birliğin dağılması taraftarı değiliz. Almış olduğumuz seçim kararları da olsa seçime gidemedik. Çünkü arada iki tane kaybolmuş defter olduğu için yapamadık. Biz adli sürecin tamamlanmasını bekliyoruz." haberfark.net

ilgili haber için tıklayınız...

Bu haber toplam 4720 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Eskil