Meram Belediyesi yatırımlarını sürdürüyor

Meram Belediyesi yatırımlarını sürdürüyor

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi, ilçede yaşam standartlarını yükseltmek ve Meram'ı tek bir merkezden çıkarıp birçok yerde merkezler oluşturmaya...

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi, ilçede yaşam standartlarını yükseltmek ve Meram'ı tek bir merkezden çıkarıp birçok yerde merkezler oluşturmaya yönelik yatırım hamlesini sürdürüyor.

6360 sayılı yasa ile belediyeye bağlanan 22 köy ve 6 belde ile hizmet ve sorumluluk sahası 3 kat büyüyen Meram'da yatırımların hız kesmediğini aksine artarak devam ettiğini kaydeden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "2017 yılında ilk açılışımızı Alavardı Mahallesi Fatih Caddesi üzerindeki Altuncan Hatun Aile ve Yaşam Merkezini hizmete açarak gerçekleştirdik. Kadınlarımızın yararlanacağı spor salonu, kabul salonu, kafeterya ve çocuklara yönelik oyun salonu yer aldığı merkezimizde Meram Nüfus Müdürlüğümüz de hizmet vermeye başladı. Kadın ve Aile Müdürlüğümüz, Meram Nüfus Müdürlüğümüz, hemen yan tarafta Uluslararası Gençlik Akademisi ve Akademi içerisinde geçici olarak hizmet veren Meram Evlendirme Memurluğumuz ile birlikte entegre olarak hizmet vermek üzere burada yapılanmış oldu" dedi.

Çomaklı ve Loras'a Sosyal Tesis

Yine bu yıl içerisinde Çomaklı ve Loras sosyal tesislerini hizmete açtıklarını hatırlatan Başkan Toru, "Nişan, düğün ve benzeri çok amaçlı toplantılar bu tesislerimizde yapılabiliyor. Ayrıca kadınlarımızın birlikte oturabilecekleri, eğitim alabilecekleri salonları; yine emeklilerimiz ve beylerimiz için ayrı birer salonu ve muhtar ofislerimizle birlikte bu tesislerimiz inşallah bu mahallelerimize uzunca yıllar hizmet edecek" ifadelerini kullandı.

Nisan ayı içerisinde hizmete açtıkları Rabia Spor Merkezinin bölgede önemli bir eksikliği giderdiğini belirten Başkan Toru, "Bodrum, zemin + 3 kattan oluşan spor merkezinde 6 adet bağımsız bölüm bulunuyor. 2 adet dükkan, 1 adet yüzme havuzu, saunası, buhar odası, bay - bayan fitness alanları ve kafeteryasıyla birlikte merkezimiz yoğun ilgi görmektedir" şeklinde konuştu.

Vizyon Proje

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, mayıs ayı içerisinde hizmete açtıkları Şehrin Tasarım Atölyesi hakkında, "Şehrin geleceğine dair pek çok fikir ve projenin üretileceği Şehrin Tasarım Atölyesi'ni eski Augustus Otel'de hizmete açtık. Gayenin gelecek tasavvuru, sanatın estetiği ve bilimin disiplini ile geleceğin tasarlanacağı atölyede zıtlığın ve iki uç olarak tanımlanan renklerin birlikteliğiyle başlayan çalışmalarımızda renk kartelasını halkımızla oluşturacağız. Çeşitliliğimiz ve farklılıklarımız zenginliğimizdir, bu düsturla şehre ve insana dair fikri, düşüncesi, projesi olan tüm hemşehrilerimizi burada çalışmaya ve üretmeye, şehrin geleneğinden aldığımız miras ile geleceği tasarlamaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

4 ayrı temel atma programı

Meram'a değer katan yatırımları hizmete açarken bir yandan da yeni yatırımların temelini attıklarını kaydeden Başkan Toru, "2017 yılı içerisinde Dutlu Koruluğu, gölet ve Osmanlı Kafesi, Fahrunnisa Aile Yaşam Merkezi, Yenice Gençlik Merkezi ve Havzan Sosyal Tesisimizin temelini attık. Projelerini hazırladığımız ve ihale süreçleri devam eden farklı mahallelerimizde tesislerin temel atma programlarını ise ramazan ayından sonra gerçekleştireceğiz. Yine yapımı tamamlanan tesislerimizin açılışını da yine bu yıl içinde yapacağız. Tüm bu yatırımlarımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Meram Belediyesi yatırımlarını sürdürüyor

Meram Belediyesi yatırımlarını sürdürüyor

Meram Belediyesi yatırımlarını sürdürüyor

Meram Belediyesi yatırımlarını sürdürüyor

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 3821 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.