Meram’a Çınarlar Evi

Meram’a Çınarlar Evi

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi ve Diltaş AŞ iş birliğiyle yapılacak ve yaşlı bakım evi olarak hizmet verecek Çınarlar Evi Projesi'nin protokolü Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Diltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman tarafından imzalandı.

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi ve Diltaş AŞ iş birliğiyle yapılacak ve yaşlı bakım evi olarak hizmet verecek Çınarlar Evi Projesi'nin protokolü Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Diltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman tarafından imzalandı.

Diltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'yu makamında ziyaret etti.

Ziyarette Meram Belediyesi ve Diltaş AŞ iş birliğiyle Kozağaç Mahallesi'ne yapılacak Çınarlar Evi Projesi'nin protokolü imza altına alındı. Yapılan protokol ile arsası Meram Belediyesi tarafından bağışlanan tesisin inşaatını ise Diltaş AŞ üstleniyor.

"Yaşlılarımızın çok kıymetli yeri var"

Toplumda büyüklerimiz ve yaşlılarımızın çok kıymetli bir yerinin olduğuna dikkat çeken Başkan Toru, "Günümüzde kadınların da çalışması ve ailelerin daha eğitimli hale gelmesinden dolayı yaşlılarımız yalnız kalıyorlar. Bu tür ortamlara da ihtiyaç var. Böyle hayırlı bir yatırıma öncülük ettiği için özellikle Ali Ataman bey başta olmak üzere tüm Diltaş ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. İş birliği içerisinde bu projenin güzel bir seviyeye geleceğine inanıyorum. Benzer bir çalışmayı da Şükran Mahallemizde planlıyoruz" dedi.

"Önemli olan sürdürülebilir olması"

Önemli olanın, bu yatırımın sürdürülebilirliği olduğuna dikkat çeken Başkan Toru, "Bu hizmetin sürdürülmesi çok önemli. Çünkü devamlı olarak burada çınarlarımıza, büyüklerimize ve yaşlılarımıza bir yatırım yapılacak. Bu bir yürek işi, hayır işi. Belediyemiz arsasını bağışladı, siz de inşaatını yaptıracaksınız. Biz belediye olarak bu tür projelere her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Yaşlılarımız, gençlerimiz, çocuklarımız olsun her alanda böyle projelere ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

"Bu proje Konya'da ilk"

Çınarlar Evi Projesi'yle ilgili olarak Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'yu tebrik eden Diltaş AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman da, "Böyle bir proje Konya'da ilk defa yapılıyor, ikincisini gösteremezsiniz. Yani belediye arsasını tahsis edecek, Diltaş ile anlaşacak, herhangi bir ücret almadan inşaatını yaptıracak ve tamamen fakirlere yönelik güzel bir proje. Allah sizden razı olsun ve devamı da gelsin" dedi.

"Hizmetlerinizi takdir ediyoruz"

Şehrine aşkla hizmet edecek belediye başkanlarına ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Diltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman, "Belediye başkanlarının ufukları sizin gibi açık olsun, gönlü geniş olsun, gerçekten şehrine aşkla hizmet etsin. Biz bunu arzu ederiz. Sizi çok yakından takip ediyorum ve hizmetlerinizi takdir ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Çınarlar Evi Projesi'nin protokolü Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Diltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman tarafından imza altına alındı.

Yaklaşık 4 bin 912 metrekare arsa üzerine inşa edilecek Çınarlar Evi'nde; 40 yataklık 20 adet oda, kantin ve yemekhane, kütüphane, oturma salonu, bay bayan mescitleri, doktor odası, sosyal hizmet uzmanı odası, hemşire odası, hasta odası, işletme müdürü odası, idari personel ofisi, gece yatılı kalacak personel için dinlenme odası, giriş danışma bekleme alanları, bay-bayan-engelli wc yer alacağı belirtildi.

Meram’a Çınarlar Evi

Meram’a Çınarlar Evi

Meram’a Çınarlar Evi

Meram’a Çınarlar Evi

Meram’a Çınarlar Evi

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1894 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.