Meram’da halk toplantıları sürüyor

Meram’da halk toplantıları sürüyor

Konya'nın merkez Meram İlçe Kaymakamlığı ve Meram Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen mahalle toplantıları devam ediyor.

Konya'nın merkez Meram İlçe Kaymakamlığı ve Meram Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen mahalle toplantıları devam ediyor.

Meram Belediyesi Gödene Mahallesi Bilgi Merkezinde düzenlenen halk toplantısına Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, Beybes, Kozağaç, Hatıp ve Gödene mahallesi muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Her ay belli bir bölgenin yöneticileri, STK temsilcileri ve vatandaşlarla istişare toplantısı yapmaya devam ettiklerini belirten Meram Kaymakamı Resul Çelik, "7 aydır bu toplantılarımız devam ediyor. Temel hedefimiz en kaliteli hizmeti sizlere sunmaktır. Sizlerin istek, talep, şikayetlerini birinci ağızdan dinleyerek çözüm üretmek istiyoruz. Bunun için buradayız" diye konuştu.

"Mahalle ihtiyaçlarına göre planlama yapıyoruz"

İçişleri Bakanlığı'nın yılbaşında başlattığı halk toplantıları kapsamında Meram Kaymakamlığı ile birlikte aylık olarak rutin olarak düzenledikleri toplantıların devam ettiğini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Bu toplantıları ağırlıklı olarak gündüz yapıyorduk. Ancak çalışan kesimin katılımını sağlamak üzere bugün ilk defa akşam yapıyoruz" dedi.

Yaptıkları önemli hizmet ve yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan Toru, mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda planlama yaptıklarını dile getirerek, "Kiminde asfalt, kiminde imar düzenlemesi, kiminde sosyal tesis, kiminde sağlık tesisi, kiminde okul alanı gibi her mahallenin önceliğine göre bir programlama yaptık. Bu noktada nüfus yoğunluğunun olduğu Gödene Mahallemizde de önemli hizmetler yaptık. Vatandaşlarımızın daha konforlu bir şekilde pazar alışverişlerini yapmaları için kapalı pazar yeri ihalesini yapmıştık. Ancak yapımcı müteahhit işi tamamlayamadığı için sözleşmeyi feshettik. En kısa süre içinde ikmal ihalesini yaparak kapalı Pazar alanını halkımızın hizmetine sunacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bölgeye kazandıracağı gençlik merkezinin ihalesi de aynı nedenle tekrar yapılacak" diye konuştu.

Kozağaç ve Beybes Mahallelerinde asfalt ve altyapı çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Toru, Hatıp Mahallesinde de planlama ve 18. Madde çalışmalarının akabinde başlayacağını sözlerine ekledi.

"Hatunsaray yolunun genişletilmesi gerekiyor"

Meram Muhtarlar Derneği Başkanı ve Beybes Mahalle Muhtarı Ali Ermiş, bölgedeki mahalle muhtarları olarak uyum içinde çalıştıklarını ve belediyenin hizmetlerinden memnun olduklarını söyledi. Muhtarlar ve vatandaşlar bölgedeki en önemli sorunun artan nüfusla birlikte ihtiyaçlara cevap veremeyen Hatunsaray yolunun genişletilmesi olduğunu dile getirdi. Kaymakam Çelik ve Başkan Toru, Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan bu yolun genişletilmesi için gerekli girişimleri yapacaklarını kaydetti.

Meram Kaymakamı Resul Çelik ve Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Gödene Mahallesi'ndeki halk toplantısından sonra Harmancık Mahallesi Şehit Süleyman Ballan Spor Tesislerinde devam eden Meram Belediyesi Mahalleler Arası Futbol Turnuvası'ndaki maçları izledi.

Meram’da halk toplantıları sürüyor

Meram’da halk toplantıları sürüyor

Meram’da halk toplantıları sürüyor

Meram’da halk toplantıları sürüyor

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.