Meram'da öğrencilere doğa ve trafik eğitimi

Meram'da öğrencilere doğa ve trafik eğitimi

Meram Belediyesinin mega projesi Meram Gelişim Akademisi kapsamında gerçekleştirilen ‘Doğa Okulu’ ve ‘Trafik Eğitimleri’nin 2023-2024 eğitim dönemi sona erdi.

Eğitimlere katılan on binden fazla öğrenci, aldıkları teorik ve pratik eğitimlerle kendileri için hayati önem taşıyan trafik kuralları ve doğanın tüm güzelliklerini uzmanlardan öğrendi. Meram Belediyesi Meram Gelişim Akademisi (MEGA) kapsamında ilkokul 3. sınıfları kapsayan ‘KOP Doğa Okulu’ ile 4. sınıflar için gerçekleştirilen ‘Trafik Eğitimi’ 2023-2024 dönemi tamamlandı.

ÇOCUKLAR, MEGA İLE YİNE HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

2023-2024 eğitim-öğretim döneminde Meram’da bulunan 68 okulda okuyan 4 bin 798 4. sınıf öğrencisinin yararlandığı trafik eğitimleri yıl boyunca Berlika Parkı’nda gerçekleştirildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü uzmanları tarafından verilen eğitimler çerçevesinde hem teorik hem de pratik bilgiler sunuldu. Konferans salonunda teorik trafik eğitimi alan öğrenciler eğitimlerini açık alanda akülü araçlarla tamamladı. Eğitime katılan tüm öğrenciler çeşitli hediyelerle sevindirilirken 2023-2024 döneminde KOP Doğa Okulu eğitimlerine de Meram genelinde bulunan 69 okulun 3. sınıf öğrencileri katıldı. Meram Gelişim Akademisi (MEGA) kapsamında gerçekleştirilen KOP Doğa Okulu’ndan bu eğitim dönemi içinde 7 bin 145 öğrenci yararlandı. Doğa Okulu’nda da öğrenciler uygulamalı eğitimler ve doğa yürüyüşleriyle yaşadıkları çevre ile tanışmanın mutluluğunu yaşadılar.

“MEGA, HAYATIN İÇİNDEN EĞİTİMLERLE ÇOCUKLARIMIZIN DAİMA YANINDA OLACAK”

Meram Gelişim Akademisi MEGA’nın sunduğu çok geniş yelpazedeki teorik ve pratik eğitimlerle Meram’ın yeni nesline yeni ufuklar açtığını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, her yaş grubu için ayrı ayrı eğitim verilen projenin içeriği ve niteliği başta olmak üzere diğer tüm yönleriyle Türkiye’ye örnek bir eğitim projesi haline geldiğine vurgu yaptı. Başkan Kavuş, Berlika Trafik Eğitim Parkı'nda gerçekleştirilen ‘Trafik Eğitimleri’ ve Meram Millet Bahçesi’nde sunulan ‘KOP Doğa Okulu’nda eğitim döneminin sona ermesinden dolayı yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Çocuklarımız için hayati önem taşıyan trafik eğitimlerimizin ve onlara doğayı tanıtan, sevdiren ‘Doğa Okulu’muzda bir eğitim yılının daha sonuna geldik. Çocuklarımız, hem eğlendiler hem de öğrendiler. Hayatları boyunca unutmayacakları bilgiler edindiler. Bu eğitimlerin hem çocuklarımız hem de aileleri için öneminin farkındayız. Bu sebeple proje önümüzdeki yıllarda da gelişerek, büyüyerek devam edecek. Tüm çocuklarımızın iyi bir tatil geçirmelerini temenni ediyor, hayatları boyunca başarılar diliyorum. Gelecek dönem yeniden görüşmek üzere.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.