Milletlerin geleceği eğitimle şekilleniyor

Milletlerin geleceği eğitimle şekilleniyor

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde öğretmenlere özel program düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde öğretmenlere özel program düzenlendi. Prof. Dr. Erol Güngör Konferans Salonu’ndaki etkinliklerde öğretmenlik mesleğinin toplum üzerindeki etkileri ve önemine vurgu yapıldı. Ayrıca Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nin kurulması sürecine katkıda bulunan emekli öğretim üyelerine teşekkür belgesi ve çiçek verildi.

Öğretmenler Günü Programı’na Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Murat Sünbül, öğretim üyeleri, emekli öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programın açılışında Öğr. Gör. Vahide Bahar Yiğit yönetiminde Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Korosu; Atatürk, Gençlik ve Öğretmenlik Marşları’nı seslendirdi. 

Açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Ali Murat Sünbül, “Öğretmenlik mesleği dünyanın her yerinde milletlerin geleceğine yön vermede çok önemli ve en saygın meslektir. Öğretmenlerin bulundukları toplumda; o topluma yön verme, toplumları bulunduğu noktadan daha ileriye taşıma gibi önemli sorumlulukları bulunmaktadır. Eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin bu önemli görevleri dikkate alındığında öğretmenlerin yetiştirilmesi son derece önemli görülmektedir” dedi.

Öğretmenler Günü’nü kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin ise öğretmenliğin fedakarlık isteyen bir meslek olduğunu hatırlatarak, “Öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. Her şeyden önce sabırlı ve azimli olmaları gerekir. Emeklerinin karşılığını belki yıllar sonra alacaklardır. Hiçbir şey onları yıldırmamalıdır.” diye konuştu.

EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYELERİNE SERTİFİKA VE ÇİÇEK

Eğitim Bilimleri Enstitüsü ismiyle açılan Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nin kurucu ve emekli öğretim üyelerine de programda teşekkür belgesi ve çiçek armağan edildi.

Emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Selçuk Ünlü, Prof. Dr. Hasan Şenay, Prof. Dr. Tuncer Korkmaz, Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Çakır, Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Livatyalı, Öğr. Gör. Oya Ulusoy, Mehmet Fuat Altan, Hami Köse, Hikmet Peker, Öğr. Gör. Perihan Biroğlu ve Öğr. Gör. Halil Güntan öğretmenlik mesleğindeki anılarını anlattılar.

Bu haber toplam 1103 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.