Milli Eğitimde reform şart

Milli Eğitimde reform şart

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Komu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) Konya 2 Nolu Şube Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Sadi Eriş, sendika binasında 2010 - 2011 eğitim öğretim yılını değerlendirme toplantısı yaptı.

 Eğitimin tarihin her döneminde önemli olduğunu ve günümüzde de öneminin her geçen gün arttığını belirten Sadi Eriş, eğitim çalışanlarının ülkenin yarınlarını daha bilgili yetiştirmek için elinden geleni yaptığını söyledi. 2010 - 2011 eğitim öğretim yılının sonunda öğrencilerin karne heyecanı yaşadığını aktaran Eriş, "Öğrencilerimiz karenin yanında LYS ve YGS gibi sınavlara da girdiler. Sonuçlar nasıl olursa olsun aileler çocuklarına baskı yapmamalıdır. Başarılı öğrencilerin ödüllendirilerek, başarısız öğrencilerin ise başarılı olmaları için teşvik edilmelidir. Aileler bu noktada şiddetten kaçınmaları gerekir" dedi.

'MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BAŞARISIZ'

Milli Eğitim Bakanlığı'nın başarısız olduğunu ifade eden Eriş, "Eğitim sistemimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Ülkemizde yapılan sınavlarda da skandal üstüne skandallar ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir hakkında Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı tarafından soruşturma izni verilmemesi eğitim camiasını son derece üzmüştür. Skandallara imza atan bir başkanın bu derece korunması doğru değildir. Ayrıca Ali Demir toplum vicdanında mahkum olmuştur. Milli Eğitim’de reform artık şart" diye konuştu.

'KONYA EĞİTİM ALANINDAKİ BAŞARI SIRALAMASINDA GERİLERDE'

Konya'nın eğitim alanındaki başarı sıralamasında geçilen yılda olduğu gibi geri sıralarda bulunduğunu da dile getiren  Sadi Eriş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şehrimiz eğitim alanında da bulunması gereken noktada olmalıdır. Geçtiğimiz yıllarda kadrolaşma uğruna ilimizdeki eğitimin yerlerde sürünmesine sebep olanlar bundan hiç ders çıkarmamış görünmektedirler. Yapılan yanlışlar, ayrımcılıklar, adam kayırmacılıklar son hızla devam etmektedir. Yanlış yapanları, kadrolaşma yapanları, ayrımcılık yapanları himaye edenler de aynı pişkinlik içerisinde görevlerine devam etmektedirler.  Eğitimimizin başarılı olması için adam kayırmalara son vermeliyiz. Eğitim çalışanlarının özlük haklarında iyileştirme yapılması gerekir."

Bu haber toplam 1159 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.