Nemutlu Pompa Eskil Şubesi Dualarla Açıldı

Nemutlu Pompa Eskil Şubesi Dualarla Açıldı

Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden olan ve buna paralel olarak tarımsal sulama alanında 1 Kasaba ve 95 köy ve yayla ile Türkiye'nin arazi açısından en büyük İlçesi olan Eskil'de Nemutlu Pompa Eskil Şubesi dualarla açıldı.

Tarımda ki gelişmeyi takip eden ve bunu iyi değerlendiren yatırımcılar ilçemize tarımsal alana hitap eden işyerleri açmaya devam ediyor.

Bunun son örneği girişimcilerinden Mehmet Çıracı’nın Nemutlu Pompa Eskil Şubesini açması Yöntaş Tarım ismi ile faaliyete başlayan firmada marka olmuş bir isim olan Nemutlu Pompa ile yola çıkmanın özgüven ve mutluluğu ile yola koyulduklarını ifade eden Çıracı, işe koyulurken dikkat ettiğim iki unsur var. İlki Eskil'in bu alandaki potansiyelini biliyorum. ikincisi ise  ISO 9001:2000, TSE 11146 belgelerini almış ve CE belgeli ürünler üreten Nemutlu Pompa'nın kalitesi ve güvenirliliği iş yerlenin peşpeşe kapandığı günümüzde bana ayrı bir güven verdi. Tüm Eskil halkına hizmet etmeye firmam ve ben hazırım şeklinde konuştu.

 

Nemutlu Pompa

Firmanın ana konusu dökümcülük olmak üzere Osman Nemutlu tarafından 1975 yılında Nemutlu Döküm ismiyle Konya Meram Sanayide 400 metrekare kullanım alanı ile faaliyetine başlamıştır. Uzun yıllar bu işine yoğun bir şekilde ama kaliteden ödün vermeden devam etmiştir. 1989 yılında firma kendisini büyüterek dik milli pompa ve sondaj işletmeciliği işine başlamış; kalitesi ve kabiliyeti ile çok kısa bir sürede sektörde önemli bir konuma sahip olmuştur. 1992 yılından sonra işletme alanını 1200 metrekareye çıkarmıştır.

 

Firma 2000 yılı başlarında kurumsal bir aile şirketi haline getirilmiştir. Şirketin yeni adı NEMUTLU POMPA DÖKÜM MÜH. SAN. VE TİC.AŞ. olarak tescil edilmiştir. Aynı yıllarda şirket dalgıç pompa imalatına başlamış, yine kısa sürede sektörde kalitesi ve üretim güvencesi ile söz sahibi olmuştur. Firma 2006 yılı ortalarında Büsan Org. San. Böl.’sindeki kendi fabrika binasına taşınmıştır. Firma şu anda kapalı fabrika alanı 7000 metrekare, açık alanı ise 4000 metrekare olmak üzere 11.000 metrekarelik modern bir alanda faaliyetine devam etmektedir. Firmanın kendi ürettiği tüm makinelerdeki parçaları kendisi dökmekte, işlemekte ve üretmektedir.

Şirketin Yön.Krl.Başkanlığı halen Osman NEMUTLU tarafından yürütülmektedir. Firma kuruluşundan itibaren her zaman teknolojiyi takip etmiş ve bunu müessesesine tatbik etmeyi ilke haline getirmiştir. Firma bu amaç ile her zaman dünya standartları çerçevesinde üretim yapmaya gayret göstermektedir. Bu sebepten dolayı 2008 yılında ISO 9001:2000, TSE 11146 belgelerini almış ve CE İşaretini ürünlere iliştirmek için faaliyete tamamlamıştır.

 

Bu haber toplam 4042 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum