O açılışın haberini Fenerbahçe'nin resmi sitesinde böyle verdiler!

O açılışın haberini Fenerbahçe'nin resmi sitesinde böyle verdiler!

Okul Müdürlüğü'nü Eskilli Recep Çelen'in yaptığı Aksaray Atatürk İlkokulu'ndaki 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamındaki pota açılış töreni Fenerbahçe kulübünün resmi sitesi fenerbahce.org'ta geniş bir şekilde yer aldı. İşte o haber...

Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Aksaray’da Pota Açılışı Gerçekleştirdi

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın vizyonu doğrultusunda 2016 yılında kurulan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübünün ilk büyük çaplı sosyal sorumluluk projesi olan, 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamındaki pota açılış törenleri devam ediyor.

Proje kapsamında, Aksaray Atatürk İlkokulu’nun bahçesine kurulan basketbol potalarının açılış töreni Sayın Başkan Aziz Yıldırım’ın katılımıyla 24 Şubat 2018 Cumartesi günü yapıldı.

Bölgedeki Fenerbahçe Şube ve Dernek Yöneticileri, Kongre üyeleri ve taraftarların desteğiyle kurulumları yapılan potaların açılış törenine; Aksaray Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Canbolat, Aksaray Milli Eğitim Müdür Vekili Muhittin Öztürk, Asbaşkanlarımızdan Ozan Balaban, Fenerbahçe Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay, Fenerbahçe Dernekler Masası Sorumlusu Murat Boyraz, FBÇGK 1907 Okul 1907 Pota Proje ekibinden Erhan Eren, Hedef 1 Milyon Üye Proje Yöneticisi Miraç Çam, Konya Şube ve Dernek Başkanı Bülent Kaşdoğan, Aksaray Dernek Başkanı Tamer Kargın’ın yanı sıra okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve bölgedeki Fenerbahçeliler ile vatandaşlar katıldı. Açılış törenlerinde öğrencilere Fenerbahçe ve Ay-yıldızlı bayraklar dağıtıldı.

Başkanımız Coşkuyla Karşılandı

Açılış töreninde öğrencilere Fenerbahçe ve Ay-Yıldızlı bayraklar dağıtıldı. Başkanımız Aziz Yıldırım, pota kurulan okulların öğrencileri ve öğretmenleriyle bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı. Fenerbahçe taraftarları ve velilerinin de katıldığı tören coşkulu anlara sahne oldu.

Törende kısa bir de konuşma yapan Başkanımız Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe Spor Kulübü Çocuk ve Gençlik Kulübümüzün 1907 Okul 1907 Projesi için bugün arkadaşlara buraya geldik. Aksaray Dernek Başkanımız Tamer bey “1 yıldır bana Aksaray’a gel, Aksaray’a gel. Burada çok Fenerbahçeli var. Mutlu olacaksın” diyordu. Bugün geldik ve O’na teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra sık sık geliriz. Hepinizi seviyoruz. Teşekkür ediyorum" dedi.

1907 Okula 1907 Pota Projesi

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, çocukları ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula basketbol potası kurulmasını ve basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak

Proje kapsamında çocuklara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp onları düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı öğrenmeye başladıkları okullarına basketbol potaları kuruluyor. Böylece çocukları ve gençleri basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmayı ve ülkemizin yarınları olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.

Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılan proje lansmanı sonrasında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yalova, Düzce, Bursa, Konya, Antalya, Balıkesir, Rize, Düzce, Sakarya, Giresun, Gümüşhane ve Samsun’da pota kurulumları tamamlandı. Proje kapsamında okullardaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Projeye Nasıl Destek Olunabilir?

Bu projeye destek olmak isteyen kişiler, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün resmi mail adresi olan cocukgenclik@fenerbahce.org adresinden kulüple iletişime geçebilir.

 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflarBu haber toplam 3127 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.