Öğrencilere Asfalt Dersi

Öğrencilere Asfalt Dersi

Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Selçuklu Belediyesi Asfalt Şantiyesine teknik amaçlı gezi düzenledi.

 

Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Selçuklu Belediyesi asfalt şantiyesinde gezi ve incelemelerde bulundu. Asfalt şantiyesinin çalışmaları hakkında mühendislerden bilgi alan öğrenciler teorikte edindiği bilgileri uygulamada görme imkanı yaşadılar. Şantiyeyi gezerek inceleyen İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrenciler tesisleri modern ve fonksiyonel buldular.

 

            Öğretim üyesi Doç. Dr. Osman Nuri Çelik ile birlikte şantiyede incelemelerde bulunan öğrenciler, gruplar halinde mühendislerden bilgi aldılar. Asfalt hammaddesi bitümün tesislere girişinden sıcak asfalt şeklinde çıkışına kadar ki mamül seyrinin anlatıldığı inceleme gezisinde, öğrenciler tesislerin modernizasyonu ve işlevselliğini beğendiklerini söylediler.

 

Saatte 100 ton üretim kapasitesine sahip olan Asfalt Şantiyesinde iki ayrı plentte üretim yapıldığını ifade eden yetkililer, Şantiye bünyesinde laboratuar, emülsiyon ve modifiye bitüm birimleri bulunduğunu belirttiler.

 

Konya’nın en büyük asfalt üretim tesisi olan Selçuklu Belediyesi Asfalt Plentinde üretimin her aşamasında laboratuar kontrolünde asfalt üretildiğini ve Asfalt plentiden aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi olmak üzere merkez ilçe belediyeleri, çevre ilçe belediyeleri ve özel sektör yararlandığı yetkililerce öğrencilere anlatıldı.  Ayrıca geçen yıl Asfalt Plentinde 100 bin tonun üstünde asfalt üretildiği belirtildi.

Bu haber toplam 1448 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.