Öğrencilere müzik dinletisi sunuldu

Öğrencilere müzik dinletisi sunuldu

Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören öğrencilere yönelik müzik dinletisi sundu.

Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi İlköğretim Okulu hastanede tedavi gören öğrencilere yönelik ‘Müzik Dinletisi’ programı düzenledi. Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Müzik Dinletisini Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri verdi. Programa; Vali eşi Hatice Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Selçuk Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kaan Karabulut, Onkoloji Bölümü’nde tedavi öğren 9 öğrenci ve aileleri katıldı. Program açılışında konuşan Halil Şahin, “Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarımız sağlık problemi nedeniyle örgün eğitimlerine okullarında alamıyorlar. Bu yüzden hastanede tedavi görürken eğitimlerinden geri kalmamaları için hastane okullarını açtık. İlimizde dört tane hastane ilköğretimi bulunmaktadır. Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesi İlköğretim Okulu’nda 130, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İlköğretim Okulu’nda 145 öğrencimiz eğitim almaktadır. Yıllık ortalama Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 400, SÜ Meram Tıp Fakültesi’nde 700 öğrenci eğitim almaktadır. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında açılan Beyhekim Devlet Hastanesi İlköğretim Okulu’nda 60 öğrencimiz eğitim almaktadır. Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi İlköğretim Okulu’nda ise şu an 9 öğrencimiz eğitim ve öğretimlerine devam etmektedirler. Bu okulumuz açıldığından bu yana 50 öğrenciye eğitim verilmiştir” diye konuştu.
‘ONLARA MORAL VERİLMELİDİR’
SÜ Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görürken hastanenin ilköğretiminde eğitim alarak eğitim ve öğretiminden geri kalmayan Neslihan Filikçi, “Ben 6 ay Meram Tıp Fakültesi’nde tedavi gördüm. Tedavi gördüğüm süre zarfı içinde arkadaşlarım okula gittiler. Ben eğitim ve öğretimimden geri kalmadım. Meram Tıp Fakültesi Hastanesi İlköğretim Okulu sayesinde. Hocalarımızda çok güzel ve kaliteli eğitim verdiler. Çocukken hasta olmak kolay değil. İnsan çocukken hasta olduğunda ölecek miyim diye düşünmüyor. Ben niye akranlarım gibi oyun oynayamıyorum okula gidemiyorum diye üzülüyor. Hasta olan çocukların yanlarında ağlanmamalıdır. Ailelerin çocuklarını her zaman moral vermeleri gerekir. Çocuklarının yanlarında ağlamamaları gerekir” ifadelerini kullandı.
Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören öğrencilerden Uğur Can ‘Çocuklar Olmasaydı’ ve Muhammet Fatih Karataş ise ‘Atatürk’ şiirlerini okudu. Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi İlköğretim Okulu’nda tedavi gören öğrencilere yönelik müzik dinletisi sundu.

Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.