Öğretmen, 8 müjdeli haber bekliyor

Öğretmen, 8 müjdeli haber bekliyor

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle sendika binasında yaptığı basın toplantısında siyasileri verdikleri sözleri yerine getirmelerini istedi.

 “Biz, bu kez farklı bir basın açıklaması yapmanın onurunu sizlerle beraber yaşamak istiyoruz” diyen Tanfer Ata, şöyle devam etti: “Siyasi iktidar 8 yılını geride bıraktı. Çok gizli ve güvenilir kaynaktan aldığımız bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün şerefine, 8 yılını geride bırakan siyasi iktidar bombayı patlatıyor ve eğitim çalışanlarının çözüm bekleyen onlarca probleminden çok önemli 8 tanesine çözüm getiriyor. İşte, ilk defa bizim açıkladığımız ve bize kısmet olan müjdeli haber;
Öğretmenlere ödenen bir ders saati karşılığı Ek Ders Ücreti Net 10 TL oldu.
“Eşit işe eşit ücret” prensibini ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı uygulayarak bütün öğretmenlerin maaş karşılığı ders saatleri eşitlenerek 15 saat yapıldı.
Günlerdir kadroya geçme ümidiyle bekleyen 4/B statüsünde görev yapan Sözleşmeli Öğretmenler kadroya geçirildi.
Her 24 Kasım günü ödenmek üzere bütün eğitim çalışanlarına bir maaş tutarında ikramiye verildi.
Hizmetli, Memur, Şoför gibi Milli Eğitim Bakanlığının unuttuğu personele de her yıl Eğitime Hazırlık Ödeneği ödenecek.
Her okula en az bir Hizmetli ve bir Memur uygulaması başlatıldı, bu personelin atamaları 1 Ocak 2011 tarihinde yapılacak.
Fazla mesai yapan hizmetli, memur, şoför vb. gibi personele, fazla mesai ücretleri hiç bekletilmeden ilgili ayın sonunda derhal ödenecek, fazla mesai ücretleri de saat başına 5-TL. olarak belirlendi.
Çıkarılan bir kanun ile başörtüsü problemi halledildi. Üniversite öğrencileri ve kamu çalışanları başörtülü olabilecekler.
Türk Eğitim-Sen olarak buradan siyasi iktidara, Sayın Başbakanımıza, Sayın Maliye Bakanımıza ve Sayın Milli Eğitim Bakanımıza bir çağrıda bulunmak istiyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Gününün şerefine, 8 yıllık iktidarınızın şanına yakışır bir biçimde hareket ederek ne olur bizi utandırın. Çok şeyi değil, sadece yukarıda belirttiğimiz 8 önemli konuyu halledin. Biz devletimize, devlet adamlarımıza hala güveniyoruz, onlar yalan söylemez, değerli eğitim çalışanlarını kandırmaz. Çözün şu 8 önemli konuyu, utandırın bizi.”

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.