Okka: “Konya, ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyor”

Okka: “Konya, ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyor”

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Mayıs...

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Mayıs ayı ihracat verilerini değerlendirdi.

Başkan Okka yaptığı açıklamada, "TİM'in verilerine göre Türkiye'nin Mayıs ayı ihracatı, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 15,8 artışla 12 milyar 472 milyon dolar, Konya'nın Mayıs ayı ihracatının ise yüzde 18,06 artışla 136 milyon 149 bin 632 dolar olarak gerçekleşmiştir. 2017 yılı ilk beş aylık rakamı, 2016 yılı ilk beş aylık rakamına göre yüzde 12,7 artış gösteren Konyamız, son 6 aydır ihracatını artırmaya devam etmiştir. Açıklanan verilerle birlikte şunu görüyoruz ki, yaşanan pek çok olumsuzluğa rağmen ekonomimizin gücü ortadadır. Bu artış bizleri son derece memnun etmiştir ve 2017 yılının geneli için umutlarımızı yeşertmiştir. Konya sanayisi Türkiye'yi büyütmeye devam edecektir. Ekonomi alanında büyük başarılara imza atan Konya, önümüzdeki dönemde de daha hızlı bir ivme yakalayarak ihracat artışını sürdürecektir. Ülkemizin ve özellik de şehrimizin ekonomisini sırtlayan özel sektörümüzün sağladığı katkı ihracat rakamlarıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır. MÜSİAD Konya olarak, dünya ekonomi piyasalarında yaşanan son gelişmelere ve yaşanan pek çok olumsuzluğa rağmen üreten, yatırım yapan, dünya pazarlarına açılarak ülkesinin büyümesine katkı sağlayan bütün sanayici ve iş adamlarımızı kutluyorum. Ekonomimizdeki büyüme ilerleyen dönemlerde daha da artacaktır. İş dünyasının temsilcileri olarak reel sektörü destekleyen, üretimi ve ihracatı önceleyen, büyüme ve istihdamı önemseyen reformların bir an önce hayata geçirilmesi son derece önem arz etmektedir" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 901 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.