Öztürk ailesinin "Mimar Gururu"

Öztürk ailesinin "Mimar Gururu"

Eskil'in İlyas Yaylası'ndan Gülüstan-Bahat çiftinin oğulları Mehmet Öztürk KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü başarıyla tamamlayarak ailesini gururlandırdı.

KTO Karatay Üniversitesinde lisans ve ön lisans öğrencileri mezuniyet coşkusu yaşadı.

Öğrenciler törende Selçuklu kültürüne ait olan ve KTO Karatay Üniversitesine özgü börk ve cübbeleri giydi, bölüm birincileri ise şed kuşanarak, mezuniyet kütüğüne isimlerini çaktı. 2017-2018 Akademik Yılının son buluşmasında bin 200 öğrencinin mezuniyet coşkusu ve gururuna, aileleri de ortak oldu.

Bin 200 öğrencinin mezuniyet sevincini yaşadığı 2017 - 2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, KTO Karatay Üniversitesinde gerçekleştirildii. Konya Valisi Yakup Canbolat, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade'nin yaptığı konuşmalarının ardından tören sonunda davetliler, geleneksel Konya Pilavı ile iftarını açtı.

KTO Karatay Üniversitesi 2017 - 2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni'ne Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Gökpınar, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeleri, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, İl Jandarma Komutanı J. Albay İsmet Cansaran, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, rektör yardımcıları, il müdürleri, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldığı programda mezuniyet heyacanı yaşayan isimlerden birisi de Eskil'in İlyas Yaylası'ndan Gülüstan-Bahat çiftinin oğulları Mehmet Öztürk oldu.

Üniversitenin Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü başarıyla tamamlayan Mehmet Öztürk, "Öncelikle beni bugünlerime fedakarca getiren anne ve babama teşekkürlerimi sunarım. Öncelikle onların üzerimdeki emeklerinin hakkını vermek için şimdiye dek olduğu gibi bundan sonra sıkı bir şekilde çalışmaya devam edeceğim. Mesleki olarak hedefim ise özel sektörde çalışmaya başlayacağım ve daha sonra da kendi işimi kurmak istiyorum. İnşallah muvaffak olurum." diye konuştu. haberfark.net

6472e6e4-7b94-4934-82da-045ce44ba9ec-004.jpg

KTO Karatay Üniversitesi 2017-2018 yılı mezunlarını verdi

KTO Karatay Üniversitesi 2017-2018 yılı mezunlarını verdi

 

Bu haber toplam 4325 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum