Parlayıp, sönüyoruz

Parlayıp, sönüyoruz

İnanç Özgürlükleri Platformu’nun başörtüsüne ve temel insan haklarına özgürlük için yaptığı basın açıklamalarında 199. hafta geride kaldı.

Platform adına basın açıklamasını yapan İnanç Özgürlükleri Platformu üyesi Kerim Gövez, “Halk olarak geleceğe yönelik öngörülerimizin, projelerimizin ve planlarımızın yok denecek kadar az olduğu, her gürültünün peşinden koşup sonra sonuç alamadığımız bir dönemdeyiz. Anlık reflekslerle yaşıyoruz. Yüksek sesle söylenmiş sözleri, hamasi nutuklarını şiddetle alkışlıyoruz. Geleceği şekillendirmeyi olaylardan ileriye, kâr etmeyi ise hep düşmanlarımıza bırakıyoruz. Onlar, olaylardan kâr etmeyi hesaplıyorlar ve kârlı çıkıyorlar” dedi.

‘İSRAİL, AMERİKA SENATOSUNDA ALKIŞLARA BOĞULDU’

“Toplum olarak işleri başkalarına havale etmeyi çok seviyoruz” diyen Gövez, “Beklentilerimiz hep başkaları üzerinden oluyor. Son adımı atmayı başaramıyoruz. ‘One Minute’den, Mavi Marmara’dan, Gazze Konvoyları’ndan yola çıkarak, İsrail’in yenildiğine ve siyasal alanda yalnızlığa mahkûm bırakıldığına inandık, fakat yanıldık. İsrail, ‘One Minute’ kahramanlarının oyuyla OECD üyesi oldu, Avrupa Ülkeleri’yle savunma ve iş birliği anlaşmaları yaptı, Amerika senatosunda alkışlara boğuldu. Mavi Marmara, aldığı üç beş kuruşun yarasından sonra bir yılda tamir edilemeyip, özgürlük konvoyuna bu yıl katılamayacağını iddia etti” diye konuştu.

‘LİBYA’DAN SONRA SIRA SURİYE’DE’

Türkiye’de başta başörtüsü olmak üzere, inançlara, hak ve özgürlüklere yönelik baskıların devam ettiğini de ifade eden Kerim Gövez, “Gürlüyoruz ama yağışımız yok” diye konuştu. Dış politikadaki gelişmelerle ilgili yorumlarda da bulunan Gövez, “Libya’dan sonra sıra şimdi Suriye’de gibi görünüyor. Türkiye’nin bu oyunda figüran olma ihtimali çok yüksek. Suriye’yi, Türkiye’nin bir bölgesi gibi algılayan ve işgale bunun üzerinden zemin hazırlayan bir zihin üretilmekte. Zalim Baas rejimini şiddetli bir şekilde telkin ediyor olmakla birlikte, bu rejimin zulümlerini işgale sebep gösterilmesini de asla tasvip etmiyoruz” sözlerini kullandı. Gövez, Müslümanları hassasiyetlerini daha da artırmaya, kararlı ve istekli olmaya, direniş üzerinde sebat göstermeye davet ederek sözlerini bitirdi.

Bu haber toplam 1117 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.