Prof. Serter İlköğretim 1. Sınıf Ödevini Yapamadı!..

Prof. Serter İlköğretim 1. Sınıf Ödevini Yapamadı!..

Prof. Nur Serter’in “Ben çözemedim” diye gündeme getirdiği ilköğretim 1. sınıf ödevini öğrencilerin yapabildiği ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı bütçe görüşmeleri, ilkokul birinci sınıf çocuklarına verilen bir ödev nedeniyle gerildi.

 

Prof. Nur Serter’in “Ben çözemedim” diye gündeme getirdiği ödev için Bakan Çubukçu, “Moralinizi bozmak gibi olmasın ama araştırdım, çocukların hepsi ödevi yapmış” yanıtını verdi.

 

Ankara Şehit Bülent Göçer İlköğretim Okulu 1’inci sınıf öğrencilerine verilen ödev, Milli Eğitim Bakanlığı bütçe görüşmelerinde TBMM’yi gerdi. CHP’li Prof. Dr. Nur Serter’in “Ben şahsen yapamadım” diyerek gündeme getirdiği ilkokul birinci sınıf ödevi için öğretmen kökenli CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de Nimet Çubukçu’ya çağrı yaptı:

 

"YAPIN BURAYI TERK EDERİM !"

 

“YÖK Başkanı ile birlikte 1 saat içinde o ödevi yapın, genel kurulu terk edeceğim.” Ödevin verildiği okulu arayan Bakan Çubukçu ise daha sonra söz aldı.

 

"ÇOCUKLARIN HEPSİ YAPMIŞ"

 

Nimet Çubukçu, “Sizin moralinizi bozmak gibi olmasın ama ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin hepsi bu ödevi tam olarak yapabilmişler” yanıtını verdi.

 

Meclis’i karıştıran Şehit Bülent Göçer İlköğretim Okulu yöneticileri ile görüştü. Öğretmenler, öğrencilerin performans ödevlerini yeniden incelediklerini ve ödevlerin hepsinin öğrenciler tarafından yapıldığını söyledi.

 

"SÜREKLİ YAPILAN ETKİNLİK"

 

Ödevin sürekli yapılan bir uygulama olduğunu da belirten okul yöneticileri şunları söyledi: “Bu ödev sınıfta sürekli yapılan bir etkinlik. Çocukların seviyesine göre yapılıyor. Çocukların tamamı yapmış. Öğrencilerden bugüne kadar öğrendikleri harfleri kullanarak cümleler oluşturması istenmiş. Bunda bir şey yok. Milletvekilleri yapamadıysa bunu bilemem. Okumayı, yazmayı çoğu birinci sınıf öğrencisi söktü.”

 

Okul yönetimi, öğrencilerin performans ödevlerinin Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince incelenmek üzere okuldan alındığını belirtti.

 

TARTIŞMA YARATAN ÖDEV

 

“Öncelikle verilen harfleri inceleyiniz (e, l, a, t, i, n, o, r, m, u, k, ı, y, s). Her birinde 5’er cümle bulunan metin tabloları oluşturunuz. Toplam 4 metin tablosu oluşturunuz. Metin tablolarını renkli kalemlerle özgün olarak belirlediğiniz ebatlardaki renkli kartonlara hazırlanmış kılavuz çizgilere renkli kalemlerle yazabilirsiniz. Yazdığınız her metne bir başlık bulunuz. Kurduğunuz cümlelerin arasında anlam bakımından bütünlük olmasına dikkat ediniz. Yazdığınız metni görsellerle (resim) destekleyiniz. Göreve uygun bir kapak hazırlayınız.”

 

Örnek bir yanıt

 

Orman

 

Kar su

 

Kum sert

 

Onur Ali’ye sor

 

Ormanda at yok

 

Habertürk

Bu haber toplam 1223 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.