Selçuk, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden proje sergisi

Selçuk, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden proje sergisi

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, birinci ve üçüncü sınıf öğrencilerinin İç Mimari...

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, birinci ve üçüncü sınıf öğrencilerinin İç Mimari Proje ve Modern İç Mimarlık Tarihi dersleri kapsamında hazırladıkları proje sergisi açıldı.

Moderatörlüğünü İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Rabia Köse Doğan'ın yaptığı, Öğretim Görevlisi Hatice Çınar, Öğretim Görevlisi Kübra Müezzinoğlu, Öğretim Görevlisi Mine Sungur ve Öğretim Görevlisi Seda Baksi'nin proje yürütücülüğünü üstlendiği sergi, tasarım problemine yaklaşımı ve çok yönlü olması dolayısıyla bir ilk olma özelliği taşıyor.

Serginin açılışında konuşan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Okka, "Güzel Sanatlar Fakültemizce yapılan bir sergide daha birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Gerek akademik kadrosu, gerek öğrenci profili gerekse yürüttüğü çalışmalar ve açılan sergileriyle farkını her zaman ortaya koyan fakültemiz, inanıyorum ki Türkiye'deki en iyi Güzel Sanatlar Fakülteleri arasındaki iddiasını korumaya devam edecektir. Bu serginin açılmasında emeği geçen öğretim üyelerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum" diye konuştu.

Sergi hakkında katılımcılara bilgi veren, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Rabia Köse Doğan ise, "Sergi alanındaki çalışmalar bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Birinci sınıf öğrencilerimize bölüme ilk geldikleri yarıyıldan itibaren tasarım problemine bir yöntem dahilinde nasıl çözüm üretileceği öğrettik. Buradan yola çıkarak öğrencilerimiz 9 kare grid ve kartezen yöntemine göre ilk defa proje çözümlediler. Üçüncü sınıf öğrencilerimizin çalışmalarında ise Ankara-Tepe Prime'da bulunan cafe-restoranlar, akım ve tarzlara bağlı olarak mekan çözümlemesi olarak yeniden ele alındı. Bu projelerle birlikte, kurumsal kimlik çalışmaları ve ürün tasarımları oluşturdular. Tasarıma çok yönlü bakış açısı ile yaklaşım gösteren serginin, proje yürütücüleri Öğretim Görevlisi Kübra Müezzinoğlu, Öğretim Görevlisi Hatice Çınar, Öğretim Görevlisi Mine Sungur ve Öğretim Görevlisi Seda Baksi'yi gösterdikleri emek ve çaba için içtenlikle kutluyor, öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından sergi ziyarete açıldı. Büyük ilgi gören sergi, Haziran ayı boyunca ziyaret edilebilecek. Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fuaye Alanı'nda gerçekleşen sergi açılışına Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Okka, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Dalkıran, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Rabia Köse Doğan öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Selçuk, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden proje sergisi

Selçuk, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden proje sergisi

Selçuk, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden proje sergisi

Selçuk, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden proje sergisi

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 7671 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.