Selçuk İletişim’de mezuniyet heyecanı

Selçuk İletişim’de mezuniyet heyecanı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. 21'inci dönem mezunlarını veren İletişim Fakültesinde yaklaşık 650 öğrenci, mezuniyet heyecanını yaşadı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törende konuşan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, "1997 yılında yaklaşık 30 mezunla ilk mezunlarını veren İletişim Fakültesi, bugün 2016-2017 akademik yılı 21'inci dönem mezuniyet törenimizde, yaklaşık 650 öğrencimizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. Sizler iletişim sektörünün gereğine uygun eğitim aldınız. Teorik eğitimin yanı sıra fakültemizin çeşitli uygulama birimleriyle uygulamalar yaparak uygulamayı bütünleşerek iyi bir donanım kazandınız. Bu eğitim ve donamınızla en iyi yerlerde çalışacağınıza kalben inanıyorum. Sizlere mutlu ve iyi insanlarla karşılaşıp iyi insanlarla çalışmanızı, rahat huzurlu bir ömür ve başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

"Sizlerin başarıları bizlerin haklı gururu olacaktır"

Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Okka ise, "Bugüne kadar bin bir emeklerle yetiştirdiğiniz evlatlarınız dünya sıralamalarında önemli dereceler alan bir üniversiteden mezun oluyorlar. 4 yıl boyunca iyi bir eğitim aldılar. Fakültemiz, çağın ve sektörün gereklerine uygun teorik eğitimin yanı sıra uygulama çalışmalarına da büyük önem veren bir fakültedir. Bünyesindeki çeşitli uygulama birimleriyle öğrenciler bilgi, beceri ve donanımlarını artırmaktalar. Türkiye'nin günlük, 24 saat kesintisiz yayın yapan ilk ve tek üniversite televizyonu olan ÜNTV, Radyo Üniversite, Reklam Atölyesi'nde verilen teorik ve pratik eğitimlerden bazıları evlatlarımızı çağın gerektirdiği şekilde yetişmelerini sağlayan donanımlardan bazılarıdır. Milleti millet yapan değerlerimize karşı daima vefalı olunuz. Bir zincirin halkaları gibi birbirinize sıkıca sarılınız. Birlikte yaşamayı öğrenmiş, aidiyet hissi gelişmiş değerlerine saygılı ve bilimselliğini geliştirmiş bireyler olarak ulusal ve uluslararası alanlarda başarılı birer iletişimci olmanız en büyük temennimizdir. Sizlerin başarıları bizlerin haklı gururu olacaktır. Başarılarınızın devamını diliyorum" şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından, öğrenciler diplomalarını protokol üyelerinin elinden aldı. Diplomalarını alan öğrenciler, iletişim yemininin ardından, hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı. Törene Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Okka, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Tahir Balevi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Selçuk İletişim’de mezuniyet heyecanı

Selçuk İletişim’de mezuniyet heyecanı

Selçuk İletişim’de mezuniyet heyecanı

Selçuk İletişim’de mezuniyet heyecanı

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 4171 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.