Selçuk Üniversitesinden Zeytin Dalı Harekatına destek

Selçuk Üniversitesinden Zeytin Dalı Harekatına destek

Selçuk Üniversitesi Senatosu, Zeytin Dalı Harekatına destek bildirisi yayımladı.

Selçuk Üniversitesi Senatosu, Zeytin Dalı Harekatına destek bildirisi yayımladı.

Selçuk Üniversitesi Senato Toplantı Salonu'nda düzenlenen bildiri sunumuna Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Prof. Dr. Hüseyin Kara ve Prof. Dr. Mehmet Okka, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı ile senato üyeleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin tarafından okunan bildiride şu görüşlere yer verildi; "Selçuk Üniversitesi Senatosu olarak, özellikle 15 Temmuz İhanet Kalkışması sonrasında ülkemizin içinde bulunduğu nazik durum ve milletimize karşı taşıdığımız sorumluluk nedeniyle üniversitemiz ve bilim dünyası adına bu bildiriyi yayınlıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte gerçekleştirdiği Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın ülke sınırlarımızın güvenliği ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumaya dönük bir harekat olduğu aşikardır. Millet iradesinin temsilcisi olan Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla geçmişte gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı gibi bugün gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nı da akademi camiası olarak destekliyoruz. Aralarında Eski Bakan ve Milletvekili, Yönetmen, Yazar, Senarist, Gazeteci, Oyuncu ve bir kısım akademisyenin de olduğu 170 kişilik bir grubun ve Türk Tabipler Birliği gibi bazı meslek kuruluşlarının millet adına, akademi dünyası adına yaptıkları açıklamalar asla bu milletin ve akademi camiasının görüşünü ve düşüncesini temsil etmemektedir. Bu ülkenin ekmeğini yiyen, havasını soluyan ve tüm imkanlarından sonuna kadar istifade eden bu kişileri devletinin ve milletinin yanında olmaya davet ediyoruz. Emperyalist güçlerle işbirliği halinde vatanımıza saldıran illegal örgütlerle yapılan bu onurlu mücadeleyi hafife almak ve itibarsızlaştırmak bu işbirlikçi hainlerle aynı safta yer almaktır."

"Harekatın amacı ülkemize olan terörist saldırılarını kaldırmaktır"

Rektör Prof.Dr. Mustafa Şahin, harekatın amacının ülkenin toprak bütünlüğünü korumak olduğu belirterek, "Bu harekâtın amacı, ülkemize olan terörist saldırıları ortadan kaldırmak, silah gücünü kullanarak ülkelerinden göç etmek zorunda bırakılan insanlara güvenli bölge oluşturmak ve yurtlarına dönmelerini sağlamak, muhtemel bir terör koridorunun oluşmasına müsaade etmemek ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumaktır. Bağımsızlığımıza kasteden, sınır güvenliğimizi tehdit eden bu terör örgütleriyle mücadele uluslararası hukuka ve evrensel değerlere uygun, etik ilkeler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Selçuk Üniversitesi Senatosu olarak bu harekâtın başarıya ulaşmasını niyaz ediyor, Gazilerimize Allah'tan şifa diliyor; Aziz Şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyoruz" şeklinde konuştu.

Selçuk Üniversitesinden Zeytin Dalı Harekatına destek

Selçuk Üniversitesinden Zeytin Dalı Harekatına destek

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.