Selçuklu bayrama hazır

Selçuklu bayrama hazır

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi vatandaşların Kurban Bayramını rahat bir ortamda geçirmelerini sağlamak amacıyla her türlü önlemi aldı.

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi vatandaşların Kurban Bayramını rahat bir ortamda geçirmelerini sağlamak amacıyla her türlü önlemi aldı.

Selçuklu Belediyesi Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekiplerince kurban kesim yerlerine 91 adet çadırlı caraskal bırakılacak. Bayramın 3. günü öğleden sonra caraskallar toplanacak. Arefe günü kurban kesim noktalarında 366 işçi 70 adet iş makinesi ve kamyon ile sabaha kadar temizlik çalışması yapılarak kesim yerleri vatandaşların hizmetine sunulacak. 12 kurban kesim noktasına 2'şer personel bırakılarak kurban atıklarının anında toplanması sağlanacak. Bayramın birinci günü ise vatandaşların etlerini koyacakları çöp ve et poşeti kesim noktalarındaki görevlilerce dağıtılacak. Kurban atıklarının çevreye zarar vermesini önlemek amacıyla bayramın ilk üç günü kesim noktalarında 18 iş makinesi, 19 kamyon ile 35 çöp aracı ile atıklar alınarak, 10 arazöz ile yıkama ve ilaçlama yapılacak. Ayrıca 12 adet vakumlu süpürge aracı ile de dezenfekte işlemi gerçekleştirilecek.

Acil Müdahale Ekibi Görev Başında

Selçuklu Belediyesi tarafından oluşturulan Acil Müdahale Ekibi de bayram süresince görev başında olacak. Yol açma, rogar temizleme ekiplerinin olası yağışlara karşıda görevde olacağı bildirildi.

Bayramdan önce Kurban Satış Noktalarında hizmet vermeye başlayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını bayram süresince sabah 08.00 ile 22.30 saatleri arasında devam ettirecek. Merkez Ekipler Amirliği tarafından koordine edilecek çalışmalarda gıda satış yerleri, et çekimi yapılan işletmeler ile kurban satış ve kesim noktalarının bayram süresince denetleneceği ifade edildi. Sokakta hayvan satışı ve et çekimine müsaade edilmeyeceğinin ifade edildiği açıklamada vatandaşların toplumsal sağlık kurallarına uygun hareket etmesi, kurban atıklarının ağzı kapalı şekilde çöp konteynırlarına atılması istendi.

Selçuklu'da Belirlenen Kurban Kesim Yerleri şu şekilde açıklandı: "Selçuklu Belediyesi Kurban Satış Yer, Dumlupınar Mahallesi Dumlupınar Semt Pazar Yeri, Şeyh Şamil Mahallesi Binkonut Kapalı Pazar Yeri, Bosna Hersek Mahallesi Bosna Hersek Pazar Yeri, M.Akif Mahallesi Özalkent Semt Pazar Yeri, Işıklar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Pazar Yeri, Nişantaşı Mahallesi Seyit Onbaşı Semt Pazar Yeri, Yazır Semt Pazarı, Sakarya Semt Pazarı, Aydınlıkevler Semt Pazar, Sancak Semt Pazarı, Hocacihan Semt Pazarı."

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 742 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.