Selçuk’ta Fakülte ve MYO Sekreterleri Toplantısı

Selçuk’ta Fakülte ve MYO Sekreterleri Toplantısı

Genel Sekreter Uyar, “Kendimizi Sürekli Yenilemeliyiz”

Selçuk Üniversitesi bünyesindeki fakülteler, meslek yüksekokulları ve yüksekokullarda görev yapan sekreterler ile daire başkanları, genel sekreter Fazilet Uyar’ın ev sahipliğini yaptığı “Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı”nda bir araya geldi. Mevzuat değişikliklerine ilişkin bilgi verilen toplantıda, yaşanması muhtemel idari aksaklıklarla ilgili olarak fakülte ve meslek yüksekokulları sekreterleri uyarıldı. Genel Sekreter Uyar, “Sizlerin birimlerinizdeki başarınız üniversitemizin başarısıdır. Bu nedenle mevzuatlara ilişkin bilgilerimizi sürekli yenilemeli, kendimizi her alanda geliştirmeliyiz.” dedi.

 

REKTÖR YARDIMCISI BEDÜK’TEN TAVSİYELER

 

Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçer Bedük söz aldı. Fakülteler, MYO’lar ve yüksekokulların sekreterlerine tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Bedük, “Her şeyden önce mevzuatı çok iyi bilmeli, idarecilerimize de iyi anlatmalıyız. Bilmediğimiz konularda daire başkanlıklarımıza danışmalı, daire başkanı arkadaşlarımızla sıkı ilişkiler içinde olmalıyız. Bulunduğumuz ilçelerde mahalli yöneticilerle iyi ilişkiler kurmalı, öğrencilerin sorunlarını çözme noktasında bizimle ve mahalli yöneticilerle birlikte hareket etmelisiniz.” dedi.

 

UYAR, “SİZLERİN BAŞARISI ÜNİVERSİTEMİZİN BAŞARISIDIR”

 

 Genel Sekreter Fazilet Uyar ise 3 aylık görev süresince yaşadığı deneyimler sırasında doğru ve yanlış bulduğu bir takım uygulamalara ilişkin sekreterlerle görüş alış verişinde bulundu. Özverili çalışmaları nedeniyle sekreterlere teşekkür eden Uyar, “Sizlerin birimlerinizdeki başarınız üniversitemizin başarısıdır. Bu nedenle mevzuatlara ilişkin bilgilerimizi sürekli yenilemeli, kendimizi her alanda geliştirmeliyiz. Genel sekreterlik olarak bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz bu tür bilgilendirme ve değerlendirme toplantılarını mutat olarak gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Arkadaşlarımızı gerek mevzuat gerekse idari alanda istedikleri her konuda bilgilendireceğiz. İhtiyaca yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenleyerek kendimizi sürekli yenileyip, geliştireceğiz.” dedi.

 

 

Toplantının son bölümünde ise katılımcı fakülte, myo ve yüksekokulların sekreterleri Genel Sekreter Uyar ve daire başkanlarına sorular yönelterek, merak ettikleri konulara ilişkin bilgi aldı. Bilgi - İşlem Daire Başkanı Ali Erdi, Personel Daire Başkanı Nurettin Yılmaz, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Üzeyir Durmuş, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Hüsnü Gelibolu ve Yapı İşleri Daire Başkanı Osman Orhan 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu başta olmak üzere alanlarına ilişkin konularla ilgili katılımcılara bilgiler verdi.  

 

Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Eğitim