Sen Çok Yaşa ESKİLDER, yaşanan zorlu süreçte vaadini yerini getirdi!

Sen Çok Yaşa ESKİLDER, yaşanan zorlu süreçte vaadini yerini getirdi!

20 Bin Eskilli'nin yaşadığı Konya'da dernekleşerek Eskilliler için önemli faaliyetlere imza atan dernek, koranavirüs sürecinde üç ay boyunca; öğrencilere vaat ettiği bursu zamanında ve tam olarak yatırarak bir kez daha gönüllere girdi.

Eskilli 80 üniversite öğrencisine her ay 150'şer TL burs yatıran dernek, koranavirüs sürecinde üç ayda 36.000 TL burs yatırarak önemli bir başarıya imza attı. 

Süleyman Altan'ın başkanlığı'nda; Naci Türker, Mustafa Bozdağ, Mehmet Ali Dağlı, Ramazan Ünlü, Osman Türker, Sinan Çiftçi, Yaşar Başpınar, Muzaffer Tarhan, Bilal Dağlı, Özlem Karakoç ve Kadir Çeçen tarafından yürütülen faaliyetleri takdir toplayan dernek, 1 Haziran'dan itibaren çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.

Başkan Altan yaptığı açıklamada, "Bizim hayalimizdeki ESKİLDER yardıma muhtaç olmayan, yardım edilen değil yardım eden bir Toplumun dizaynı için  eğitimli, bilinçli ve yeteneğinin farkında olan bir  nesil yetiştirmek ve bu neslin ihtiyaç duyduğu desteği vermektir. ESKİLDER var oldukça da toplumumuzun yararına yapılabilecek bütün faaliyetlerin içinde olacaktır. Bizler bu cesareti de hemşehrilerimizden almaktayız biliyoruz ki büyük hayaller ancak aynı yolda yürüyen birbirine sahip büyük bir toplum desteği ile mümkündür. ESKİLDER adına yakışır şekilde verdiği sözü ne pahasına olursa olsun tutacaktır öyle ki; Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 virusü malumunuz ülkemizi de sosyal ve ekonomik olarak da olumsuz etkilemiştir. Bu kadar olumsuz bir ortamda bile ESKİLDER burs taksitlerini düzenli olarak yatırmaya devam ederek  bayram öncesi 80 öğrencimizin son burslarını da yatırarak bu yıl ki sözünü de anlının akıyla tutmuştur." dedi. 

Altan dernek faaliyetleri hakkında da şunları söyledi:"3 yıl öncesi bir memleket sevdası ile yola çıkan ESKİLDER, hedeflerine söz verdiği gibi adım adım ilerlemektedir. Eskil ve Konya'da yaşayan hemşehrilerimiz arasında gönül köprüsünü sağlamlaştırmak, geleceğimizin teminatı gençlerimiz için birçok faaliyete imza attık. Ekip-68 Eğitime Destek Projesi, kitap toplama kampanyaları, üniversite öğrencilerine burs desteği gibi eğitime yönelik projeler, KÖY ODASI ESKİLDER, Dini ve Özel günlerde irmik, aşure ve iftar organizasyonları, Her yıl düzenlenen ESKİLLİLER GECESİ, Kültürel projeler, SMS ve Sosyal medya üzerinden sürekli bilgilendirmeler, ESKİLDER KAN BANKASI sistemi ile hastalarımıza destek projesi, İş arayan kardeşlerimize aracılık, acil ihtiyaç sahibi olanlara maddi manevi destek, Özel hastaneler ile ESKİLDER e özel indirim sözleşme projeleri gibi Sosyal Ekonomik faaliyetleri hemşehrilerimizin teveccühü ile başarılı şekilde gerçekleştirdik ve gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

 Altan sözlerini şöyle tamamladı, "Virüs ile mücadele kapsamında ara verdiğimiz faaliyetlerimize 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren kaldığımız yerden devam edeceğiz. Güvenin ve liyakatın adı olarak bize güvenen ve destek verenlerin hak ettiği değer ve itibarın bayraktarı olmak için var gücü ile çalışan ESKİLDER adına herkese teşekkür eder. ülkemizi ve bütün dünyayı her türlü musibetten esirgemesini Yüce Rabbimizden niyaz ederim." haberfark.net

Bu haber toplam 2729 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.