SGK Eskil Merkezi Törenle Açıldı

SGK Eskil Merkezi Törenle Açıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu Aksaray İl Müdürlüğü daha kaliteli bir hizmet sunmak için ilçelerde şubeleşmeye başladı. Daha önce SGK Ortaköy şubesinin açılmasının ardından şimdi de, SGK Eskil şubesinin açılışı yapıldı.

 Hilmi YOL

 

Eskil Belediyesi tarafından binası tahsis edilen SGK Eskil şubesinin tadilat çalışmaları tamamlanmasının ardından açılışı dün Vali Orhan Alimoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Eskil ilçesinde yapılan törene Aksaray valisi Orhan Alimoğlu, Ak Parti Aksaray milletvekili Ruhi Açıkgöz, Aksaray Emniyet müdürü Doktor Halis Böğürcü, Aksaray Alay komutanı, Erdal Eren,  SGK Aksaray il müdürü Kaşif Kılıç, Aksaray il genel meclis üyeleri, Eskil Kaymakamı Fatih Okumuş, Eskil Belediye başkanı Niyazi Alçay, siyasi parti temsilcileri, daire amirlerinin yanısıra çok sayıda Eskilli vatandaş katıldı. Saat 09:00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk konuşmayı SGK Aksaray il müdür Kaşif Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında;” Eskil ilçesinde hizmet verecek binamızın açılış töreninde sizleri aramıazda görmekten onur duyuyoruz. Vatandaşlarımız bulundukları ilçelerden il merkezlerine gelmeden, hizmet alabilsinler diye yönetim kurulumuzca, Sigortalı ve iş veren sahiplerine, daha kaliteli ve acil hizmet sunabilmek için Eskil şubesinin açılması kararı çıkmıştır. Eskil Belediye başkanlığınca binamız 25 yıllığına ücretsiz tahsis edilmiştir. Binamız ilçemiz merkezinde kullanıma en elverişli ve ulaşımı kolay bir yerdedir. Eskil Belediyesine bu duyarlığından dolayı çok teşekkür ederim. Kurumumuzda Eskil, Eşmekaya ve Sultanhanı vatandaşlarından oluşan 29 bin vatandaşımız hizmet alabileceklerdir.. Ayrıca Eskil Belediyesi tarafından yeni binamızın yapılabilmesi için  ücretsiz arsa tahsisi yapılmıştır. Merkezimizin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Törende konuşma yapan Eskil Belediye başkanı Niyazi Alçay,”İlçemizde açılmış bulunan SGK şubesinin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. SGK ilçemizde açılmasının ne kadar önemli bir hizmet olduğunun bilinci içerisindeydik. Bunun için ciddi bir çalışma başlattık. Eskil’e böyle bir kurumun açılması halka verilebilecek en büyük hizmetlerden birisidir. Bununla birlikte bir başka kurum olan Tarafik Tescilin açılmasıda büyük hizmetlerden birisidir. Şu anda ilçemizde eğitim konusunda sıkıntılarımız vardır. İlçemizde eğitimin artırılması için bir Anadolu Öğretmen lisesine ihtiyacımız vardır. Bu konuda başlatacağımız çalışma için, valimizden ve milletvekillerimizden destek bekliyoruz.“ dedi.

 Eskil Kaymakamı Okumuş açıklamasında,” SGK Eskil merkezinin açılmasında katkıda bulunan sayın valimize, mellitvekillerimize, il müdürmüze, belediye başkanımıza yardımlarından dolayı teşekkürlerimi sunarım. Anayasamıza göre herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir.. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar. Bu kapsamda hizmet sunan SGK da ilçemize merkezini açarak, vatandaşa en iyi hizmeti, sunmak aşamasında çalışma başlatmıştır. Bu kurum, vatandaş odaklı hizmet anlayışı içinde etkinlik ve saygınlık kazanmak için hukuka uygun  ve şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyecektir.” Dedi.

Açılışta bulunan Ak Parti aksaray milletvekili Ruhi Açıkgöz “ Biz Ak Parti hükümeti olarak vatandaş odaklı bir hizmet anlayışı içerisindeyiz. Biz geldiğimizde hem sağlıkta, hemde sosyal güvenlikte bir dağınıklık vardı. Biz vatandaşın ayrı kalitede hizmet anmasının doğru olmadığını düşündük ve SGK adı altında hepsini bir çatıda topladık. Bu tabiki yetersizdi. İşlerini yaptırmak için ilçede bulunan vatandaşlarımız merkeze gitmek zorunda kalıyorlardır. Biz bu merkeze gitmeleri önlemek ve vatandaşın daha iyi hizmet almasını sağlamak için ihtiyaç olunan ilçelerde SGK şubelerini açmaya karar verdik. Bu sayede vatadaşımıza ayağında hizmet götürmüş olacağız. Önemli olan vatandaşımıza en kolay ve en ucuz hizmeti sunmaktır. Sağ olsun belediye başkanımız bu kurumu ilk aklımıza getirdiğinde bizde girişimlerde bulunduk ve güzel ilçemize bu kurum kazandırılmış oldu. SGK Eskil merkezi tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun “dedi.

Vali Alimoğlu yaptığı konuşmasında,” Bu hizmet binamızın açılışı sebebiyle siz değerli Eskillilerle görüşmüş olduk. Memleketimizde son yıllarda çok hızlı ve güzel işler oluyor. Sizlerde bunun farkındasınızdır. Bunlarda birisi SGK birleştirilmesi. Daha önceden vatandaş hangisi benimle alakalı diye kafası karışıyordu. Ama şimdi hepsi bir çatı altına alınmış durumdadır. Sadece kurum birleştirilmekle kalınmadı, birde kurum miletin ayağına getirildi. Yani bundan sonra Eskilli SGK ile ilgili işlerini kendi ilçesinde yapabilecekelr.“ dedi. Konuşmalardan sonra açılış öncesi SGK Eskil şubesinin açılışında emeği geçenler plaketle ödüllendirildi. Yapılan açılıştan sonra SGK Eskil şubesini gezen davetliler hayırlı olsun dileğinde bulundular.

Bu haber toplam 1638 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.