Sinan Güden;Bizim Kitabımızda Bölmek Yok

Sinan Güden;Bizim Kitabımızda Bölmek Yok

Halk her gün iktidarla ana muhalefet lideri birbirine nasıl hakaret edecek diye bekliyor. Maalesef siyaset tarzı bu

 

Sinan Güden;Has Parti Aksaray Milletvekili Sinan GÜDEN gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.12 Haziran'da eski Türkiye'nin defterinin kapanacağını kaydeden Has Parti Milletvekili Adayı Sinan Güden, eski Türkiye derken, birbirini anlamak yerine birbirine hakaret eden, küfreden siyaset tarzına dikkat çekerek, "Halk her gün iktidarla ana muhalefet lideri birbirine nasıl hakaret edecek diye bekliyor. Maalesef siyaset tarzı bu. Yetmiyor kasetler üzerinden siyaset yapılıyor. Kasettekilerin bireysel olarak yaptıkları ahlaksızlıktır. Siyasetçi milletin, inancına, örfüne, ahlak anlayışına göre davranmalıdır. Her dakikasını millete hesap verecek gibi, bir BBG evinde gibi yaşadığını hissederek davranmak zorundadır. İşin bireysel ahlakı ne kadar kötüyse siyasal ahlak boyutu da çok kötüdür. Halkı nasıl onurlu bir seviyede yaşatacaklarını, Türkiye'yi nasıl geliştireceklerini konuşmuyorlar. Hakaret ediyorlar. Bu da siyaseten ahlaksızlıktır" diye konuştu.

BİZİM KİTABIMIZDA BÖLMEK YOK

12 Haziran'da bölmeyen, bütünleştiren, HAS Parti'nin bu ülkenin yeni sayfası olacağını söyleyen Has Parti Milletvekili Adayı Sinan Güden, "Sağcılar ve solcular şu partilere oy versin, "oyları bölmeyelim" diyorlar. Demirel'den ders alıp sonra Demirel polemiği yapıyorlar. Demirel'den tavsiye alıp sonra eleştiriyorlar. Demirel'in aynı sözlerini bunlar söylüyor şimdi. "Oyları bölmeyelim" diyorlar. Her cümlelerinden toplumu ayrıştırmak ve ötekileştirmek dökülüyor. Ama bizim kitabımızda bölmek, parçalamak yok. Bu milletin dağılmış, bölünmüş parçalarını derleyip toparlamak için geliyoruz. Bizim kitabımızda dindar laik, sağcı solcu, Türk- Kürt ayrımı yok. Bizim kitabımızda Hazreti insan var. Herkesi Hazreti insan olarak görüyoruz." açıklamasını yaptı.

OY VERİRKEN BUNLARI SORUN

Has Parti Milletvekili Adayı Sinan Güden vaatlerini şöyle açıkladı: “AVM'ler esnafı, zanaatkarı öldürdü. HAS Parti iktidarında AVM yasasıyla bunları şehirlerin dışına atacağız. Esnaf vergi yükü altında. Vergi yükünü kaldırıp sadece yüzde 1 gerçek vergi alacağız. GSMH'de dünyanın 17. Büyük ekonomisiyiz. Çünkü Türkiye büyük imkanları olan bir ülkedir. Sıradan bir Ortadoğu ülkesi değiliz. Gelişiyoruz, kalkınıyoruz ama bu gelişme, üreticinin, memurun, öğretmenin, madencinin, emeklinin cebinde değil. Peki bu kalkınma nerde ve kimin cebinde. Lütfen oy verirken bu soruyu sorun. 620 trilyon 16 bin ailenin cebine gitmiş. Bu aileler, üretim mi yapmış? Devlete devletin parasını verip faizcilikle tefecilikle 620 trilyonu ceplerine indirmişler. Fakir fukaraya 8 yılda 54 trilyon vermişler. Bir kişiye 9, dokuz kişiye bir pul. Kurt yapmaz bu taksimi. Bu ülke kalkınacak, bu ülke gerçekten en dünyanın en ileri ülkelerinde olacak. Bizim vaadimiz adaletli bir kalkınmayı sağlamaktır.

Üçüncü vaadimiz ise toplumsal barışın tesisi. Bu topraklarda bin senedir tüm farklıklarımızla birlikte kardeşçe yaşıyoruz. Kıyamete kadar da kardeşçi yaşayacağız inşallah. Toplumsal barış için gönüllü birliktelik Projemizle ayrım yapmadan, bu topraklarda Kıyamete kadar birlikte ve kardeşçe yaşayacağız inşallah. Kimsenin ikinci sınıf vatandaş kabul edilmeyeceği yeni bir Türkiye inşa edeceğiz."

Herkesin bir hayalinin olduğunu söyleyen Has Parti Milletvekili Adayı Sinan Güden, "Bizim hayalimiz de buradaki işsizle, İstanbul'daki varoşlarda evine ekmek götüremeyen yoksul kardeşimle, Diyarbakır'daki fukarayla, Cumhurbaşkanı'nın eşit ve özgür olduğu bir Türkiye'yi kurmaktır" dedi.

Bu haber toplam 1427 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Eskil