SOBE’den farkındalık standı

SOBE’den farkındalık standı

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) tarafından...

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) tarafından bir alışveriş merkezinde açılan farkındalık standını ziyaret etti.

SOBE Otizmli çocuklara yönelik eğitim faaliyetlerine devam ederken bir taraftan da otizm konusunda farkındalık oluşturan çalışmalara da devam ediyor. Bu amaçla hafta sonunda Kent Plaza Alışveriş Merkezi'nde SOBE tanıtım standı açıldı. Otizm konusunda toplumsal bir bilinç oluşturmak amacıyla açılan stant vatandaşlardan büyük ilgi gördü. SOBE görevlileri daha önce hazırlanan tanıtım broşürlerini vatandaşlara vererek merkez hakkında bilgilendirmeler yaptı.

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da SOBE tanıtım standını ziyaret ederek etkinliğe destek verdi. Standı ziyaret eden vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Usta ve Başkan Altay, otizm farkındalığına dikkat çekerken standı ziyaret eden çocuklarla da yakından ilgilendi.

Dünyada her 68 çocuktan birinde Otizm tanısının konulduğunu ve bu sayının artmaya devam ettiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi olarak otizmli çocuklarımızın eğitme yönelik faaliyetlere devam ediyoruz. Bu çalışmaların yanı sıra Otizm konusunda toplumsal bir bilinç oluşturması ve otizm erken tanısı konusunda anne babaların dikkatini çekmek amacıyla birçok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Biliyoruz ki erken teşhis ve tanı otizmli çocuklarımızın gelecek yıllarındaki beceri ve işlevlerini gerçekleştirmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu vesile ile yapılan bu çalışmanın toplumsal farkındalık oluşturmasını diliyorum" dedi.

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nin otizmli çocuklar ve aileleri için bir umut ışığı olduğunu ifade eden Ak Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da, "SOBE'nin otizmli çocuklar için sürdürdüğü faaliyetlerin büyük önem taşıdığını, farkındalık oluşturmak adına yapılan çalışmanın değerli olduğunu ifade etti.

SOBE’den farkındalık standı

SOBE’den farkındalık standı

SOBE’den farkındalık standı

SOBE’den farkındalık standı

SOBE’den farkındalık standı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.