Sudan'dan Selçuk Üniversitesi'ne işbirliği çağrısı

Sudan'dan Selçuk Üniversitesi'ne işbirliği çağrısı

Selçuk Üniversitesi'ni ziyaret eden Sudan Khartoum Üniversitesi heyeti, çalışmalarını yakından takip ettikleri üniversite ile işbirliği yapmak istediklerini söyledi.


Heyet, öncelikle Ziraat Fakültesi'nin derslik ve laboratuvarlarını inceledi ardından da fakültenin fiziki yapılanması ile eğitim imkanlarını içeren brifing aldı. Uygulama alanlarını da büyük bir ilgiyle gezen heyet üyeleri, bir gün süren incelemenin ardından Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Öztürk ile Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikret Akınerdem de hazır bulundu.
Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yurtdışındaki pek çok üniversiteden konuklarımız oluyor. Her fakültemizi belirli dönemlerde çeşitli heyetler ziyaret ediyor. İşbirliği yapmak istediklerini dile getiriyorlar. Bu da fakültelerimizin ne kadar büyüdüğünü ve geliştiğini gösteriyor. Sudan Khartoum Üniversitesi de bu ziyaretçiler arasında bulunuyor. Bizimle işbirliği yapıp, kendi çalışmalarında Ziraat Fakültemizi model almak istiyorlar. Onlara destek vermek bizi mutlu eder” dedi.
Khartoum Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Abdelkarim Hassan Awad da, “Türkiye'ye gelmeyi uzun süredir istiyorduk. Özellikle Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni ziyaret etmek istedik. Ziyaret sırasında fakültenin her bölümü gezdik ve inceledik. Tüm gözlemlerimizi rapor haline getireceğiz. Selçuk Üniversitesi ile akademik işbirliği yapmak istiyoruz. Bize ilgi gösterdikleri için başta Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan olmak üzere bütün akademisyenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Öztürk ise, “Ülkemizi ve bölgemizi yakından tanımak istiyorlar. Konya, üniversite ve fakültemiz ile ilgili kendilerine detaylı bilgi verdik. Fakültemizi model alarak eğitim, araştırma, sosyal ve kültürel alanda işbirliği yapmak istiyorlar. Fakülte olarak her türlü desteği vermeye ve işbirliğine hazırız” dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.