Süleyman Altan, "Biz Fabrikaya Karşı Değiliz, ama..."

Süleyman Altan, "Biz Fabrikaya Karşı Değiliz, ama..."

Eskil'e kurulacağı öne sürülen fabrika gelmeden, yerine ilişkin yapılan açıklamalar Eskil'de gündem olmayı sürdürüyor.

Daha önceden Eskil Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Süleyman Altan, konuya ilişkin açıklamada bulundu. Altan, "Eskil'e fabrika yapılmasından memnuniyet duyarız, bizim itirazımız yapılacağı öngörülen yeredir." dedi.

Altan'ın açıklaması şu şekilde, "Algılar, konu değiştirmeler, ötekileştirmeler, olmayan karşıtları oluşturmak bu 40 yıllık iki kişi siyaset sisteminin ruhu ,tek becerisi elbette . Bu konuda sizi anlayabiliyorum.

Ama biz fabrika yapılmasın demiyoruz, fabrika yapılmasına karşı değiliz.

Tam tersi bu konuyu en çok dillendiren, seçim projelerinde tek açıklayan ve aylar önce fabrika yapmak isteyene destek oluruz dediğinizde tek teşekkür eden siyasetçi, sayfasında paylaşan, mutlu olan kişiyiz.

Biz ilerde tamamen şehir merkezinde kalacak şu anda bile merkez sayılan oradaki yaşayan halk ve esnafı çevre kirliliği gürültü vs sebeplerden rahatsız edecek yere yapmanıza karşıyız.

Nerdeyse kurulacak fabrika kadar değeri olan bir arsanın verilmesine karşıyız.

Zaten şu an çok sıkıntılı olan sanayinin ilerde daha da artacak ihtiyaçlarını karşılayacak bir arsanın bu şekilde kullanılmasına sanayiyi öldürmenize karşıyız.

Her zaman her dönemde her yerde fabrikalar atıl düşük değerli yerlere yapılır. Çünkü orayı kurulacak fabrika değerlendirir aktif hale getirir. Kurulduğunda arsa değeri düşük olan ama şimdi arsası fabrikadan daha değerli hale geldiği için fabrikayı başka yere taşıyıp Arsasını satan çok sayıda özel ve devlet fabrikası örneği verebilirim . Yani maddi değeri yüksek arsaya fabrika yapmanıza karşıyız.

Arsayı şartsız kuralsız yönetiminde belediye olmadan çalışan sayısında belediye kontenjanı olmadan belli bir yasal dayanağa tabi tutmadan yangından mal kaçırır gibi veriş şeklinize karşıyız.

Evet fabrika için arsa verin. Hatta ücretsiz verin

Ama en önemli en değerli merkezi yeri değil. Daha dışarda daha ucuz bir arsayı ücretsiz belli şartlar kurallar belirlenmiş Belediyenin ortak ve yönetiminde olacağı şekilde çalışan noktasında kısmen de olsa söz sahibi olacağı şekilde verin.

Amaç eğer üzüm yemekse yatırımsa memleket sevgisi ise bu arsada ısrar anlamsızdır. Eğer ısrar varsa amaç üzüm yemek değil midir?

Bu konuyla ilgili bizi boş verin.. Hiç bir siyasi parti ilçe başkanı hiç bir oda başkanı, kooperatif başkanı  muhtarlar, ve memleketin ESKİL'de ve dışardaki yüzlerce tahsil görmüş güzel işlere imza atmış evlatlarından fikir alma konuya dahil etme birliği sağlama fikrinde olmayışınıza yaptığınız her şeyi doğru sayma mantığınıza ve bu konuya da bu mantıkla yaklaşmanıza karşıyız."

 

Bu haber toplam 2031 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
19 Yorum