Temelinde eğitim var

Temelinde eğitim var

AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, iyiliklerin de kötülüklerin de temelinde eğitim olduğuna dikkat çekerek, gençliğin diplomalı cahiller şeklinde yetiştirildiğini söyledi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, dernek binasında yaptığı basın toplantısında 2010-2011 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Yeni öğretim yılının yine sorunlarla başladığını ifade eden Yusuf Güneş, bu sorunların başında imam hatip liselerinin önünün açılmaması ve Kur’an kurslarında eğitim için yaş sınırı koyulması geldiğini bildirdi.
DİPLOMALI CAHİLLER YEŞİTİRİYORUZ
Milli duygulardan, inançlarından, örf, adet, gelenek ve göreneklerden uzak bir gençlik yetiştirildiğini belirten Yusuf Güneş, “Dinden ve kültürden uzak bir eğitim sonunda diplomalı cahiller yetiştiriyoruz. Bugün ilk ve orta dereceli okullarda Kur’an eğitimi, üniversitelerde ise Kur’an meali öğretilmesi gerekirken, bu misyonu üstlenen imam hatip liselerinin önüne engeller koyuluyor. Engel koymak bir yana dursun, imam hatip liselerini desteklemek, buralarda okuyan öğrencilerin puanlarını kat sayı adaletsizliği ile kırpmak yerine ek puan vermek gerekiyor. Bizim yol göstericimiz Kur’an’dır. Adaletimiz de, sosyal düzenimiz de, manevi kimliğimiz de bu Kur’an’a göre olmalıdır. Bugün eroin ve esrar ilköğretim okullarının önünde satılabiliyorsa, fuhuş yine aynı şekilde küçük yaşlara kadar düşmüşse, bunun tek nedeni manevi değerlerden ve kültürden uzak bir eğitim sistemimizin olmasıdır. Okullarda yapılan operasyonlarda gözaltılar ve hapisler oluyor. Böyle kaç kişiyi eğitim kurumlarımızdan uzaklaştırabiliriz. Bu sorunun önüne geçmek için polisiye tedbirlerden ziyade, genç nesli en doğru şekilde yetiştirmeliyiz” diye konuştu.
TERÖR LANETİ DE EĞİTİMSİZLİĞİN SONUCUDUR
Ülkezimde yaşanan terör olaylarına her gün bir yenisinin eklendiğini ve her gün yeni bir terör saldırısı yapıldığını söyleyen Yusuf Güneş, yaşanan terör olaylarının temelinde de yine cahil insanların hayalci şeylerle aldatılmasının yer aldığını bildirdi. 70 milyon insanın kardeşliği, adalet ve huzurun sağlanması için eğitim sisteminde manevi değerlere de yer verilmesi gerektiğinin altını çizen Güneş, “Buradan ülkemizin yetkililerine sesleniyorum. Gençlere silah yerine iman ve inanç verin. Ancak bu sayede huzura kavuşuruz. ABD ve İsrail’den ancak bu sayede kurtuluruz. Anadolu insanı inancıyla nice zaferler kazanmıştır. Yeni zaferler için yine değerlerimize sıkı sıkıya bağlanmamız gerekir” dedi.
MESLEK LİSELERİ VE İHL YİNE BURUK BAŞLIYOR
20 Eylül’de 2010-2011 eğitim öğretim yılının başlayacağını ve meslek liseleri ile imam hatip liselerinin yine buruk ve üzgün olarak başlayacağını dile getiren Yusuf Güneş, “Bu öğrencilerin üniversiteye girmeleri yine engellendi. Bunu engelleyen ABD ve İsrail maşası ve uşaklarıdır. Bunlar terörü körükleyen, teröre destek veren vatan hainleridir” dedi. Eğitim sisteminin yıllardır karşı karşıya kaldığı sorunların 2009-2010 eğitim öğretim yılında da devam ettiğini kaydeden Güneş, yeni dönemde sorunların çözülmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1221 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.