Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyine İstifa çağrısı

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyine İstifa çağrısı

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyine İstifa çağrısı.

Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancının PKK ile mücadelede ’kimyasal silah kullanıldığı’ yönündeki açıklamasına tepki göstermek amacı ve “acil” çağrısı ile Anadolu Tabip Odaları ve Karadeniz Tabip Odaları Temsilcileri Aksaray’ın Güzelyurt İlçesinde bir araya geldi.

Yapılan toplantıya Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan-Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Tokat, Yozgat, 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği, Milliyetçi Hekimler Derneği temsilcileri katıldı.

Basın açıklamasına Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyinin İstifa etmesinin istenmesi damga vurdu.

Aksaray Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Rıfkı Karabatak, “Mevcut Türk Tabipleri Birliği başkanının, milletimizin göz bebeği şanlı Türk Silahlı kuvvetlerimize attığı çirkin iftira ve karalamalara karşı tavır alabilmek amacıyla, ‘’acil‘’ çağrısıyla Aksaray’da bir araya gelen Anadolu Tabip Odaları Başkan ve temsilcileri olarak :

1. Türk Tabipleri birliği Merkez Konseyi’nin derhal istifa etmesini,

2. Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğünü yüreğinde hisseden her Türk Hekiminin, Türk Tabipler Birliği mevcut merkez konseyini, tüm iletişim araçlarını kullanarak, istifa etmeye davet etmelerini.

3. Türk TABİPLERİ Birliğinin bu menfur olay nedeniyle acilen olağanüstü genel kurul yapmak üzere toplantı kararı almasını.

4. Tüm hekimlerimizin Türk Tabip odalarına üye olmaya ve odalarına sahip çıkarak, hem ülkemiz üzerine hem de tüm hekimler üzerine oynanan bu kirli oyunları bertaraf etmelerini.

5. Kendilerini ‘’insan hakları sözde savunucusu‘’ gibi ilan ederek, Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dalga geçmelerini , ülkemiz üzerine dış güçlerle el ele vererek oynanan her türlü kirli oyunu gördüğümüzü, hekimlik mesleğini eli kanlı terör örgütü ile adeta yan yana getirme emellerine asla izin vermeyeceğimizi bilinmesini bir kez daha ilan ediyoruz…

Türk Tabipler Birliğini özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu kutlu yürüyüş, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ülkemizin kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır , bu milli mücadele rotası izlenerek daha sonra sırasıyla Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla devam edecektir.

Burada ‘’olağanüstü toplantı çağrısına katılan‘’ tüm tabip odaları olarak, bu hususlarda mutabık olduğumuzu , tüm Türk hekimlerine ve aziz milletimize beyan ederiz “ dedi. kanal 68

307478193-10162511333224453-5897927804809978782-n.jpg

haberfark.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.