Türkiye'yi ayağa kaldıran çocuk istismarıyla ilgili bakanlıktan açıklama geldi

Türkiye'yi ayağa kaldıran çocuk istismarıyla ilgili bakanlıktan açıklama geldi

3 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunulması ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı açıklama yaptı ve çocuğun ailesiyle olduğunu kaydetti.

Adana'da 3 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunma vakası ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, istismara maruz kalan çocuğun yaşamını yitirdiği iddiaları yalanlandı. "Çocuğumuz Bakanlığımız ekiplerinin yakın takibinde, ailesi ile birlikte evindedir" denilen haberde çocuğa ve ailesine Bakanlık tarafından tarafından gereken her türlü desteğin sağlandığı ifade edildi.

Açıklama şu şekilde,

Adana’da gerçekleşen menfur olaya ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Kadim değerleriyle dünyaya örnek olan bir millet olarak, insanlık dışı bu olayı anlayabilmemiz bile mümkün değil. 

Aziz Milletimizin her bir ferdini dehşete düşüren bu menfur olay hepimizi ve toplum vicdanını derinden yaralamıştır. 

Menfur olayın meydana geldiği andan itibaren, sağlık, adalet ve diğer ilgili makamlarla birlikte gereken tüm işlemler yapılmıştır. 

Bakanlık olarak, adli süreci yakından takip ediyoruz. Çocuğumuz Bakanlığımız ekiplerinin yakın takibinde ailesi ile birlikte evindedir. Çocuğumuz ve ailesine Bakanlığımızın uzman psikologları ve sosyal çalışmacıları tarafından gereken her türlü destek sağlanmaktadır.   

Böylesi müessif olaylar, toplumda inanç ve değerlerin güçlü kılınmasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması bakımından da anlamlı ve ibretliktir. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için, devlet, sivil toplum kuruluşları ve toplumumuzun her ferdi olarak dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz.

Bu haber toplam 3660 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum