Üniversiteler arası iş protokolü

Üniversiteler arası iş protokolü

KTO Karatay Üniversitesi ile Kazakistan Muhammed Haydar Dulati Taraz Devlet Üniversitesi, karşılıklı öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ile akademik konularda iş birliği yapacak

KTO Karatay Üniversitesi ile Kazakistan Muhammed Haydar Dulati Taraz Devlet Üniversitesi, karşılıklı öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ile akademik konularda iş birliği yapacak.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Kazakistan Muhammed Haydar Dulati Taraz Devlet Üniversitesinden bir heyetin ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada, Orta Asya'dan Konya'ya, bir dizi iş birliği anlaşması yapmak için gelen heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Kazakistan heyeti ile karşılıklı öğrenci ve öğretim üyesi değişim sözleşmesi imzaladıklarını ifade eden Babaoğlu, ''Mevcut sözleşme, özellikle yüksek lisans ve doktora programlarını kapsamaktadır. Bu sözleşme çerçevesinde Taraz Devlet Üniversitesi tarafından üniversitemize belirli dönemlerde yüksek lisans ve doktora öğrencileri gönderilecek. Aynı şekilde üniversitemiz tarafından da Taraz Devlet Üniversitesine çeşitli dallarda öğrenci ve öğretim üyesi gönderilecek'' dedi.

Taraz Üniversitesine, özellikle ihtiyaç duyduğu hukuk alanında öğretim üyesi göndereceklerini dile getiren Babaoğlu, ayrıca imzalanan bu protokolle yapılacak uygulamaların bilimin yanı sıra, iki kardeş ülkenin ilişkilerinin geliştirilmesine de katkı sağlayacağına inandığını ve bu tür iş birlikteliklerinin mutlaka artarak devam etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Kazakistan Muhammed Haydar Dulati Taraz Devlet Üniversitesi heyeti üyeleri de KTO Karatay Üniversitesinin eğitim programlarını, fiziki yapısını beğendiklerini ve iş birliği yapmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Konuk heyet, Babaoğlu'na ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.