Vali Yardımcısı'ndan şok eden sözler

Vali Yardımcısı'ndan şok eden sözler

Vali Yardımcısı "Bodrum'da velileri bakımlı, öğretmenleri döküntü buldum" demişti...

Fikret HIDIR / BODRUM (AHT)

Muğla Valiliği'nin "Çocuktaki Değişimi Anlama, Sağlıklı Aile ve Tolum İlişkilerini Güçlendirme Projesi" kapsamında Bodrum'da seminer düzenlendi. Seminere Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yaman'ın yaptığı konuşma damga vurdu. İki saat süren ve aralarında öğretmenlerinde bulunduğu 400 velinin izlediği seminerin açılışında konuşan Vali Yardımcısı Yayman'ın "Bodrum'da velileri bakımlı, öğretmenleri döküntü buldum. Bazı öğretmenler ev ziyaretlerine gitmeyip, bira içiyor, kağıt oynuyor. Al kızı ver papazı yapıyor" sözleri büyük tepki gördü. Aralarında öğretmenlerinde bulunduğu yaklaşık 40 veli Yayman'ın bu sözlerini tepki gösterip, salonu terketti. Yayman daha sonra konuşmasına velilerden çocuklarına sahip çıkmaları konusunda önerilerde bulunarak devam etti.

VALİ YARDIMCISININ ÖĞRETMENLERE HAKARET ETMESİNİ HAZMEDEMEDİK

Toplantı sırasında salondan ayrılıp dışarıya çıkan bazı veliler, Yaman'ın öğretmenlerle ilgili yaptığı konuşmaları kınadığını ifade ederek, ''Ben bir veliyim. Bizi öğretmenler yetiştirdi. Konuşmanın başında öğretmenlere hakaret olayından sonra bir vali yardımcısının öğretmenlere hakaret etmesini hazmedemedik, protesto edip çıktık. Buradaki velilerin daha kaliteli öğretmenlerin döküntü olduğunu söyledi. Biz de dinlemeye devam etmek istemedik" şeklinde konuştu.

BENİM GÖZÜMDE DE EN SAYGIN MESLEK ÖĞRETMENLİKTİR

Tepki gösteren ve salonu terk eden velilerden Neslihan Gökçeoğlu Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman'ın konuşmasına başlar başlamaz velilere çok kaliteli olduğunu öğretmenlerin döküntü olduğunu ifade ederek, "Benim çocuklarımın öğretmenlerine hakaret edilmesini sindiremediğim için salonu terk ettim. Burada velilerimizi yüceltmek için öğretmenlerimize hakaret edilmemesi gerekiyor. Ben böyle düşünüyorum. Benim gözümde de en saygın meslek öğretmenliktir" dedi.

O KONUŞMALAR BİR ESPRİYDİ

Toplantıyı takip eden Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Solmaz ise, Bodrum Eğitim-Sen olarak toplantıya tepki gösterdiklerini söyleyerek, ''Öğretmenlerin döküntü olduklarını. Öğretmenlerin ev ziyaretlerine gitmek yerine bira içtiklerini, kağıt oynadıklarını, al kızı ver papazı şeklinde oldukları ifadelerini kullandı. Biz de o yüzden toplantıyı terk ettik" ifadelerini kullandı. Vali Yardımcısı Yayman ise, konuşmanın espri olduğunu ifade ederek, ''O konuşmalar bir espriydi. Ama Bodrum'da kamuda bir sorun var. Biz burada konferans verdiğimiz sırada öğretmen bir grup vardı. Arkadaşlar alındıysa onlardan özür diliyorum. Ben espri yapıyorum konuşmalarımda. Velileri onurlandırmak adına söylediğim bir kaç cümledir. O sırada salondan bir kaç kişi kalktı demek ki onlar öğretmenlermiş. Biz bu işi yaparken fedakarca davranıyoruz. Alınganlık olabiliyor" dedi.

Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.